Ziņas

Sabiedrība

Rubenes sporta namā noslēgusies energoefektivitātes paaugstināšana

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) un Kocēnu novada domes finansēta projekta laikā Rubenes sporta namā noslēgušies energoefektivitāti paaugstinoši būvdarbi, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Būvdarbus veica Kocēnu novada domes izsludinātās iepirkuma procedūras “Energoefektivitātes paaugstinošu būvdarbu veikšana Kocēnu novada iestādēs” otrās daļas uzvarētājs – SIA “Ekers”.

Lai sasniegtu projektā izvirzīto mērķi – panākt CO2 emisijas samazinājumu 82 043 CO2kg/gadā – veikti vairāki energoefektivitātes pasākumi. Projekta laikā nosiltināta sporta nama ēkas fasāde – pilnā sienas augstumā līdz jumta paneļiem 20 cm biezumā – un jumta pārsegums, veikta cokola hidroizolācija un siltināšana, demontēta vēja kaste, ierīkoti lietus ūdens notecei nepieciešamie slīpumi un aeratori, uzstādīti jauni PVC tipa logi ar iemontētām tvaika un nokrišņu izolācijas perimetra lentēm, veikta ieejas mezgla nomaiņa pret blīvām ārdurvīm ar aizvērējmehānismiem un termoslieksni.

Sporta namā ierīkota centralizēta ventilācija ar rekuperācijas sistēmu, kā arī veikta apkures sistēmas renovācija un balansēšana, uzstādīti radiatoru termoventiļi, iekšējās apkures sistēmas telpu temperatūras regulēšanas automātika optimālas telpu temperatūras nodrošināšanai un aukstā gaisa sasildīšanai.

Līdz šim, lai apsildītu 1467,7 m2 plašās Rubenes sporta nama telpas, siltumenerģijas patēriņš gadā uz vienu kvadrātmetru apsildāmās platības bija 340,37 kWh. Projekta laikā veikto energoefektivitātes pasākumu rezultātā plānots, ka patēriņš samazināsies piecas reizes – līdz 64,09 kWh/m2.

Projekta kopējās izmaksas ir 421 766 eiro, no kuriem KPFI finansējums ir 195 278 eiro un Kocēnu novada domes līdzfinansējums – 226 488 eiro.

LETA