Ziņas

Sabiedrība

Rubenes dievnama dārzā tiks uzstādīta altāra glezna

Debesbraukšanas dienā jeb Lielajā Krustdienā, kas ir reliģiski svētki kristietībā, kad tiek svinēta Jēzus Kristus uzņemšana debesīs, Rubenes baznīcas dārzā uz neilgu laiku tiks eksponēta altāra glezna “Kristus debesbraukšana”, lai to varētu vērot garāmbraucēji un gājēji, kā arī ikviens, kas piestās pie dievnama.

Kā aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte, Šodien plkst.13 notiks dievkalpojums, bet no plkst.14 līdz 17 altāra glezna, kas ir savulaik populārā vācu gleznotāja Heinriha Hofmaņa (1824-1911) gleznas “Kristus debesbraukšana” kopija, tiks eksponēta ārpus telpām.

Latvijas dievnamos viena no izplatītākajām tēmām altāra gleznās ir krustā sistais Jēzus Kristus. Vēl gleznās var sastapties ar Jēzu, kas sniedz roku ūdenī grimstošajam Pēterim, un vairākām citām tēmām no Svētajiem Rakstiem – Bībeles. Rubenes dievnamā ir rets gadījums, kur altāra gleznā attēlots Jēzus, kurš augšāmcēlies Lieldienās, četrdesmit dienas pavadījis ar saviem mācekļiem un viņu acu priekšā tiek pacelts debesīs.

Saskaņā ar tradīciju 40.dienā pēc augšāmcelšanās Jēzus Kristus pēdējo reizi parādījās saviem apustuļiem un no Eļļas kalna pacēlās debesīs. Debesbraukšanas diena vienmēr tiek svinēta ceturtdienā.

LETA