Ziņas

Sabiedrība

Rubenē tiks izveidota Latvijā pirmā bezmaksas veikborda skola

Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde ir apstiprinājusi “Rekreācijas biedrības Rebo” projektu “Ūdens sporta aktīvās atpūtas centra “Rancho parks” attīstīšana Rubenē pie ūdenskrātuves Mazais Ansis” un piešķīrusi Eiropas Savienības (ES) finansējumu projekta īstenošanai.

Kā aģentūru LETA informēja “Rekreācijas biedrības Rebo” biedrs sabiedrisko attiecību jautājumos Jānis Drobiševskis, kopējās projekta izmaksas ir 30 181 eiro. Projekta publiskais finansējums ir 21 940 eiro, savukārt līdzfinansējumu nodrošina būvuzņēmums “Plastik” (4700 eiro apmērā), Kocēnu novada dome (2025 eiro) un ātro kredītu salīdzināšanas portāls ''Cred24.lv'' (1516 eiro).

Projekta mērķis ir Kocēnu novada Rubenē izveidot pirmo bezmaksas veikborda skolu Latvijā, lai veicinātu ūdens sporta attīstību. Projekta laikā paredzēts iegādāties jaunu veikparka konstrukciju komplektu, 30 peldvestes veikparka un ūdensparka apmeklētāju drošībai, kā arī izveidot piepūšamo ūdens atrakciju parku bērniem. “Rancho parks” Rubenē ir Latvijā pirmais veikparks, kas sniegs bezmaksas pakalpojumus.

Drīzumā tiks izsludināts konkurss par pieteikšanos uzņemšanai veikborda skolā. Pirmā uzsaukuma mērķis būs veikt atlasi, lai atrastu talantīgākos un uzcītīgākos jauniešus, kuriem piedāvāt bezmaksas treniņu nodarbības un apmācības, palīdzēt piesaistīt sponsorus un sniegt nepieciešamo atbalstu, lai vietējie sportisti gūtu augstus panākumus.

Veikborda skolā pirmajā testa sezonā plānots apmācīt vairāk nekā 30 jauniešu. Apmācības tiks veiktas trīs disciplīnās – veikbords, veikskeits un ūdens slēpju frīstails (pēc audzēkņa izvēles). Papildus tam tiks veikta jauniešu apmācība par drošību uz ūdens un pirmās palīdzības sniegšanu. Latvijā veikskeits ir attīstības sākuma stadijā, un biedrības mērķis ir apmācīt interesentus un popularizēt šo sporta veidu Kocēnu novadā, Vidzemē un visā Latvijā.

Papildus veikborda skolas izveidei šajā gadā biedrība “Rebo” iecerējusi arī turpināt sadarbību ar izglītības iestādēm, organizēt dažādus izglītojošus pasākumus, sarīkot grandiozas divu dienu veikborda sacensības Baltijas mērogā, turpināt portāla “www.veiko.lv” attīstību, kā arī parka infrastruktūras uzlabošanu.

Šobrīd parkā ir atjaunota pirmā veikborda līnija un uzlabota vadība ar radio pulti, iegūts jauns veikborda inventārs. Papildus saņemti kokmateriāli un terases dēļi no uzņēmuma “Byko-Lat”, kas biedrībai regulāri sniedz savu atbalstu parka darbības nodrošināšanā.

Rekreācijas biedrība “Rebo” dibināta 2010.gadā ar mērķi veicināt sporta attīstību Latvijā. 2015.gads būs jau ceturtā sezona, kad Kocēnu pagasta Rubenē pie ūdenstilpes Mazais Ansis darbojas biedrības izveidotais veikparks “Rancho parks”. ''Rancho parka'' teritorija ir publiski pieejama ikvienam interesentam.

LETA