Ziņas

Sabiedrība

RTU svētki Cēsīs

Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centrs,

dibināts 1959. gadā,

savu 55 gadu jubileju martā svinēja Cēsīs uz Vidzemes koncertzāles skatuves.

“Rīga nav visa Latvija, Rīgas Tehniskā Universitāte nav tikai Rīgā. Tā ir vairākās pilsētās, tajā skaitā filiāle darbojas arī Cēsīs. Lūk, iemesls, kāpēc lielākā dala no RTU studentu kultūras centra kolektīviem

devās uz Cēsīm, lai svinētu svētkus uz vienas skatuves visi kopā – trīs koru, deju kolektīva, pūtēju orķestra un jaunākais no kolektīviem RTU bigbends.

Augstskolas kultūras centrs vieno ap četriem simtiem mākslinieciski noskaņotu, dažādu paaudžu un profesiju cilvēkus.

Kultūras centrā darbojas 11

kolektīvi – vīru koris “GAUDEAMUS”, sieviešu koris “DELTA”, j jauktais koris “VIVERE”, tautas deju ansamblis “VEKTORS”, studentu pūtēju orķestris “SPO”, stīgu ansamblis “GAIVA”, jauniešu vokālais ansamblis “JAUNA NIANSE”, postfolka grupa “VECPILSĒTAS DZIEDĀTĀJI”, studentu teātris “KAMERTONIS”, studentu teātris “SPĒLE” un RTU Bigbends.

Cēsu skaisto zāli Rīgas kolektīvi ieskandēja ar koncertu “RTU skan Latvijā, Cēsīs”. Pirms koncerta cēsnieki bija aicināti satikties ar studentiem. Viņi demonstrēja tehnisko zinātņu iespējas, kas bērnu un jauniešu acīm šķita kā brīnums.

Pašā koncertā cēsnieki, kā arī no Rīgas atbraukušie kolektīvu atbalstītāji un draugi uzgavilēja augstskolas amatierkolektīviem, vīnu sniegumam, it sevišķi Ulda Šteina vadītājam, studentukļuba vecākajam kolektīvam – dejotājiem no “Vektora” un jaunākajam no kolektīviem,Jāņa Amantova vadītajam RTU Bigbendam.

Mairita Kaņepe