Ziņas

Sabiedrība

Rotaļu vieta bērniem

Jauni prieki Mārsnēnos. Zane Kalniņa izrāda jauninājumus Mārsnēnu pagastā ierīkotajā rotaļu laukumiņā.Foto: Māris Buholcs

Mārsnēnu pagastā ar vecāku gādību paplašināts publiskais bērnu rotaļu laukumiņš. Projekta rakstītāja un iesniedzēja Zane Kalniņa no Mārsnēniem saredzēja iespēju pagasta centrā uzlabot jau esošo bērnu laukumiņu: “Man ar bērniem rotaļu laukumā nebija, ko darīt, tāpēc ideja par laukumiņa paplašināšanu radās, domājot tieši par mazākajiem pagasta bērniem.”

Z. Kalniņa stāsta, ka bijusi patīkami pārsteigta par iedzīvotāju atsaucību. Jau pirmajā dienā savu atbalstu pauduši desmitiem pagasta iedzīvotāju. Tas bijis kā papildu stimuls bērnudārza bērnu vecākiem apvienoties kopējā projektā un startēt Priekuļu novada pašvaldības izsludinātajā mazo projektu konkursā “Mēs novadam 2015” ar tēmu “Vide un kultūra”, kā rezultātā konkursa uzvarētāji ieguva 590 eiro lielu atbalstu savas idejas realizēšanai.
Mārsnēnos dzīvo 116 bērni, un pēc aptuvenām aplēsēm rotaļu laukumu nu ik dienas apmeklē 15 bērnu, taču nākamās vasaras brīvlaikā, kad arī bērnudārzs dosies brīvdienās, paredzams, ka uz rotaļu laukumiņu tiks vesta lielākā daļa mazuļu. “Projekta rezultātā speciāli mazajiem mārsnēniešiem tapa šūpoles ar rāmīšiem, kurās var šūpoties ikviens, kas tikko iemācījies sēdēt, bet mājiņa domāta dažāda vecuma resgaļiem, savukārt divas zviedru sienas, pa kurām var rāpties un kāpelēt, paredzētas gan bērnudārza, gan skolas vecuma bērniem,” skaidro Z.Kalniņa.

Konstrukcijas skici jaunā māmiņa atradusi internetā, taču, lai veiktu pasūtījumu, ar piešķirtajiem līdzekļiem bijis par maz. Te talkā nācis Jānis Mālnieks no Varakļāniem, viņš uzbūvējis precīzi tādu laukumiņu, kāds bijis Zanes piemeklētajā attēlā: “Meistaru iepriekš informējām par visiem Eiropas Savienības drošības standartiem, tāpēc konstrukcija ir ne vien skaista, bet arī mazuļiem droša.” Pēc Zanes teiktā, iedzīvotāji pauž gandarījumu un mazie bērni saradušies, tikko viss bijis salikts pa vietām.

Laukumiņam pēc noteikumiem jāatrodas uz 30 cm biezas smilšu kārtas, tāpēc vecāki ņēmuši rokās lāpstas un kolektīvi uzsākuši rakšanas darbus: “Jāatzīst, ka rakšanas darbi nebija viegli, bet mēs kopīgiem spēkiem to izdarījām. Ļoti paveicās, ka Mārsnēnos tobrīd lika bruģi, gribētu personīgi pateikties SIA “M2 PLUSS” īpašniekam Didzim Amoliņam, kā arī uzņēmuma puišiem par atsaucību. Viņi ar tehniku nāca palīgā liekā seguma rakšanā un nolīdzināšanā. Savukārt smiltis mums sponsorēja SIA karjers “Lepekškalns”, bet SIA “Rasmanis&Dankers” tās bez maksas atveda līdz Mārsnēniem. Vēlamies pateikties visiem labajiem ļaudīm par atsaucību un līdzdalību,” Mārsnēnu pagasta vecāku vārdā saka Z. Kalniņa.

Drīzumā arī netālajai smilšu kastei nomainīs smiltis un to pārvilks ar pārklāju: “Šobrīd tur kašājas kaķi, vecāki bērnus nelaiž spēlēties, tāpēc, tikko būs nomainītas smiltis, tiks novietota informatīvā zīme ar lūgumu pēc spēlēšanās smilšukasti pārklāt. Centra parkā katru rītu strādā meitenes, arī viņām ir palūgts turpmāk pieskatīt laukumiņu un smilšukasti, vai tā ir pārklāta.” Zane panākusi vienošanos ar Priekuļu novada pašvaldību par turpmāko sadarbību tehniskajos jautājumos, bet visā rotaļu laukumiņa teritorijā izvietotās informatīvās plāksnes atgādina vecākiem, ka vislielāko atbildību par bērna drošību jāuzņemas viņiem, jo tieši no viņu uzmanības atkarīga mazuļa veselība.