Ziņas

Sabiedrība

Rotaļas un jautrība

Svētku pasaka. Mārsnēnu tautas namā pie bērniem ieradās Ezis, Rūķis un Ziemassvētku vecītis.Foto: Monika Sproģe

Mārsnēnos Ziemassvētku eglīte pirmsskolas vecuma bērniem pulcēja paprāvu skaitu mazuļu un viņu vecākus. Tautas namā, bērniem par prieku, iegriezās gan Ziemassvētku vecītis, gan viņa palīgi Rūķis un Ezis.

Pasākums notika svētdienā, lai uz to kopā ar bērniem tiktu vecāki un arī vecvecāki, jo, kā teic Mārsnēnu tautas nama vadītāja Vita Viļumsone, “kas gan bērnam lielāku prieku sagādās, kā iešana rotaļās kopā ar vecākiem”.

“Gandarījums, ka pasākumā nenobijās, bet aktīvi kopā ar saviem vecākiem piedalījās arī paši mazākie mārsnēnieši. Turklāt, ja mazais pasākuma apmeklētājs vēl dzejolīti nemācēja, tad vecāki to runāja bērna vietā. Bija arī bērni, kuri prata norunāt pat divus dzejolīšus un ar lielu prieku kopīgi pēc pasākuma bildējas ar visiem trim pasaku tēliem,” stāsta tautas nama vadītāja.

Mārsnēniete Zane Kalniņa ir četrgadīgās Kates un divgadīgā Toma māmiņa, kura ik gadu cenšas apmeklēt bērniem rīkoto Ziemassvētku pasākumu: “Svētki bija izdevušies, jo mazie bija sajūsmināti, viņu acis mirdzēja vien. Arī man patīk tieši tie pasākumi, kuros iesaistīti mazuļi. Pasaku tēli aicināja rotaļās un darbojās, tā vakara daļa visvairāk deva prieku mazajām sirsniņām. Mana Kate un Toms ir ļoti aktīvi un piedalījās spēlēs. Šogad meita, kā jau lielākā, Ziemassvētku vecītim bija sagatavojusi plašu repertuāru, lai nopelnītu kāroto paciņu. Prieks, ka mazie bija pietiekami drosmīgi, lai dzejolīšus runātu pie mikrofona. Brīnišķīgi, ka tāds pasākums vispār tiek rīkots.”

Pasākums bija ieplānots 46 bērniem, bet diemžēl daži bērni uz to netika. Rūķis saskuma, taču saņēma sevi rokās un kopā ar Ezi gāja rotaļās, iepriecinot bērnus. Šogad īpaši apspēlēja Ezi, kurš nevar aiziet gulēt ziemas miegu tāpēc, ka nav sniega.