Ziņas

Sabiedrība

Rotācijas apli drīz atvērs braucējiem

“Darbu gaitā lielas aizķeršanās nebija, vienīgi nedaudz nācās veikt projekta izmaiņas Akmens ielas posmā, jo tur nebija pareizi ievērtētas esošās apakšzemes komunikācijas. Tas radīja nelielu aizkavēšanos, bet kopumā grafikā spēsim iekļauties. Nodošanas termiņš ir 30.maijs, bet ja klāt paņemam to nedēļu, kas bija nepieciešama projekta izmaiņu veikšanai, visu paspēsim laikus. Negribam arī darbus sasteigt, bet paveikt tā, lai visi

apmierināti,” atzina D. Sausais.

Iecerēts, ka jau šīs nedēļas nogalē notiks asfaltēšanas darbi, tad atliks veikt ceļa zīmju un drošības barjeru uzstādīšanu, kā arī teritorijas apzaļumošanu.

“Kamēr nav uzstādītas nepieciešamās ceļazīmes, transporta kustībai rotācijas apli vēl atvērt nevar, bet ceram, ka jau nākamajā nedēļā autovadītāji varēs to iemēģināt,” teica D. Sausais.

Garāmgājēji būs ievērojuši, ka plaši celtniecības darbi notiek arī Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas teritorijā. Kā stāstīja štāba rotas virsseržants Vilnis Karlsbergs, viss rit kā iecerēts, līdz pilsētas jubilejai būs paveikts plānotais Valmieras un J. Poruka ielas pusē.

“Pašlaik notiek žoga izbūve, daļēji veikta apakšzemes komunikāciju maiņa, viena ēkas daļa jau sagatavota fasādes atjaunošanai. Jāteic, ka darbi notiek ļoti kompleksi, un tas liek domāt, ka viss būs kā plānots,” teica V. Karlsbergs.

Cēsu domes dzīvokļu un komunālās nodaļas vadītājs Igors Mercs atzina, ka kopumā pilsētā notiek apjomīgi darbi, lai sakārtotu ielas un to segumu.

“Rotācijas apļa izbūve virzās pēc plāna, arī Piebalgas, Lenču, Raiņa ielā un citviet tiek darīts viss, lai darbus varētu pabeigt līdz 15.jūnijam. Plānots, ka no 16.līdz 18.jūnijam Cēsīs risināsies rallijs, tāpēc

līdz tam darbiem jābūt paveiktiem. Arī līgumos noteikts, ka darbi jāpabeidz jūnijā, vienīgi Viestura ielas asfaltēšanu pārcēlām uz laiku pēc pilsētas jubilejai, lai netraucētu veiksmīgu svētku norisi,” skaidro I. Mercs.

Paralēli šiem darbiem nepārtraukti norit bedrīšu remonts pilsētas ielās, lai pilsētniekiem un pilsētas viesiem, kuri pārvietojas ar automašīnām, Cēsis pēc iespējas mazāk asociētos ar bedrainām ielām.