Ziņas

Sports

Rollersprints “Cēsis 2020”

Sava komanda. Startam rollerslēpošanas sacensībās “Cēsis 2020” vairāki treneres Ilzes Cekules bijušie audzēkņi bija apvienojušies komandā “Team IC”. Foto kopā ar Alvi Šķēpu (no kreisās), Kārli Liepiņu, Niklāvu Eglīti un Reini Upenu.Foto: no albuma

Septembra sākumā tradicionāli notiekošās Cēsu rollersprinta sacensības šoreiz pulcēja plašu dalībnieku loku no Cēsīm, Madonas, Gulbenes, Rīgas, Siguldas, Aizkraukles, Ērgļiem. Iespējams, dalībnieki to izmantoja, lai labāk sagatavotos šīs nedēļasnogalē gaidāmajam Latvijas čempionāta rollerslēpošanā trešajam, noslēdzošajam, posmam.

Kā stāsta viena no sacensību rīkotājām Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule, šoreiz dalībnieku skaits bijis divtik liels nekā dažos iepriekšējos gados, bet spēcīga konkurence vienmēr ir pozitīvs faktors.

Jāatzīmē, ka trenerei patīkamu pārsteigumu bija sagādājuši viņas bijušie audzēkņi, apvienojoties komandā “Team IC” un veiksmīgi startējot vīriem elites grupā. Trenere atzīst, ka tā tiešām bijusi pašu puišu iniciatīva: “Prieks, ka viņi nopietni gatavojās šīm sacensībām, brauca trenēties. Puiši jau izauguši, bet atceras treneri, rollerslēpošanu un joprojām iespēju robežās ar to nodarbojas. Daži no viņiem sporta skolu beidza jau pirms gadiem, un tolaik Edgars Ozols, Kaspars Konošonoks startēja pasaules kausos. Citi Sporta skolu absolvēja pērn, bet palīdz gan sacensību rīkošanā, gan tiesnešu darbā, startē arī paši.”

Elites grupā finālā cīnījās abu šo paaudžu pārstāvji Edgars Ozols un Kārlis Liepiņš, šoreiz uzvarēja pieredze un zelta godalga E. Ozolam. Mazajā finālā Cēsu Pilsētas sporta skolas (CPSS) pārstāvis Reinis Upens pārspēja Alvi Šķēpu no “Team IC”.
Pārējās grupās CPSS audzēkņiem nācās sīvi cīnīties ar konkurentiem, dažkārt arī atzīstot viņu pārākumu. SE grupā Marta Priede finālā pārspēja Sonoru Balodi no Aizkraukles, bet par trešo vietu noritēja cīņa starp divām CPSS audzēknēm, un te Alīna Šmite pārspēja Elīzu Šelengovu.

V18 grupā fināls bez mājiniekiem, viņiem cīņa par trešo vietu, tajā Patriks Monahans pārspēja Vaino Kārkliņu. S18 grupā viss goda pjedestāls ciemiņiem, bet tūlīt aiz viņiem Ieva Vaļska.

V16 grupā finālā madonietis Rainers Upenieks pārspēja mājinieku Rūdi Bišeru un līdzīgi arī cīņā par bronzu Madonas sporta skolas audzēknis Bruno Bīrītis bija pārāks par Ričardu Lošinu. Arī S16 grupas finālā uzvarēja Madonas sportiste Linda Kaparkalēja, pārspējot Elizabeti Slotiņu, bet mazajā finālā mājiniece Estere Volfa bija ātrāka par Laumu Vīganti no Madonas.

V14 grupā fināls bez CPSS audzēkņiem, bet trešo vietu izcīnīja Rūdolfs Raudziņš. Toties S14 grupā pirmās četras vietas CPSS audzēknēm. Uzvarēja Amēlija Zaķe, otrā Stella Bleidele, trešā – Patrīcija Ozoliņa, ceturtā – Karlīne Šmite.