Ziņas

Sports

Rollerslēpotāji sacenšas Madonā

Pjedestāls nosargāts. Sprinta distancē S18 grupa bija vienīgā no visāmFoto: no albuma

Madonā aizvadīts Latvijas čempionāts rollerslēpošanā. Tam šogad bija FIS starptautisku sacensību statuss. Dalībnieku vidū bija ne tikai spēcīgākie Latvijas, bet arī Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas sportisti. Nākamgad madonieši iecerējuši sarīkot Pasaules kausa posmu, un

šīs sacensības bija kā ģenerālmēģinājums.

Cēsu sporta skolas trenere Ilze Cekule norāda, ka konkurence

bijusi ļoti spēcīga: “Ieradās Krievijas junioru izlase, kas trenējas Igaunijā, Otepē. Daļa Krievijas izlases bērnu un jauniešu trenējas Madonā, arī viņi bija konkurenti. Savā spēcīgākajā sastāvā ieradās arī lietuvieši. Šāda konkurence ļauj redzēt mūsu spēkus.”

Tā kā šis bija atklātais čempionāts, kaimiņvalstu sportisti ne vienu vien latvieti, arī CPSS audzēkni, izspieda no godalgotajām vietām.

Taču cēsnieki gluži bešā nepalika.

Pirmajā dienā sprints klasiskajā solī notika pilsētā. Trenere norāda, ka sprints klasiskajā solī zināmas problēmas rada jaunākajiem, arī tāpēc, ka ne visiem ir šādi rolleri. Cēsnieki paldies saka firmas “Ski-Go” pārstāvim, kurš laipni izpalīdzēja un uz sacensībām aizdeva nepieciešamos pārus.

“Klasiskā sprinta rolleri ir garāki nekā slidsolim, un mazajiem rodas grūtības ar to novaldīšanu. Sacensību laikā varējām redzēt, ka ar šīm problēmām saskaras ne tikai mūsu sporta skolas audzēkņi,” saka I. Cekule.

Sacensības sprintā notika 200 m distancē pret kalnu. Vispirms bija kvalifikācijas braucieni, pēc tam labākie sacentās pusfinālā un finālā. Spēcīgākajā VE grupā Latvijas sportisti finālā neiekļuva, tur dominēja Krievijas un Lietuvas rollerslēpotāji. Pusfinālu nepārvarēja Pāvels Ribakovs, kurš ierindojoties 10.vietā.

V40 grupā divu Latvijas sportistu cīņā pārāks izrādījās cēsnieks Ivo Caune.

V18 grupā uzvarēja Lietuvas sportists, bet tūlīt aiz goda pjedestāla divi CPSS sportisti, ceturtajā vietā Alvis Šķēps, piektajā – Niklāvs Eglītis. Savos pusfinālos abi uzrādīja otro labāko rezultātu, taču finālā iekļūt labāko trijniekā neizdevās.

S18 grupa bija vienīgā no visām, kur pirmajā trijniekā tikai Latvijas sportistes. Uzvarēja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles, otrajā vietā Cēsu sporta skolas audzēkne Vineta Pētersone, kura tikko atgriezās no Eiropas BMX čempionāta un riteni nomainīja pret slēpēm. Trešā – Madara Zaķe (CPSS).

V16 grupā uzvarēja Lietuvas braucējs, kurš kvalifikācijā uzrādīja tikai trešo rezultātu. Otrajā vietā Kārlis Liepiņš, kurš spēja pieveikt savu sīvāko konkurentu, madonieti Raimo Vīgantu.

Piektajā vietā Reinis Upens. S16 grupā trešajā vietā Elīna Radziņa.

V14 grupā otrajā vietā Jānis Rams, kurš finālā zaudēja Krievijas izlases sportistam. Šajā grupā startēja vēl četri CPSS audzēkņi, taču pārvarēt pusfinālā barjeru viņiem neizdevās. S14 grupā trešajā vietā Evelīna Rama.

S12 grupā uzvarēja Krievijas sportiste, bet nākamajās trijās vietās CPSS jaunās slēpotājas: Kitija Rozenova, Ieva Vaļska un Matilde Sproģe.

Otrā sacensību dienā sportisti sacentās intervāla startā, Smeceres sila slēpošanas

– biatlona kompleksā.

VE grupā atkal dominēja Krievijas un Lietuvas braucēji, izcīnot pirmās astoņas vietas. 12.vietā Roberts Slotiņš.

V40 grupā atkal pārāks par visiem bija I. Caune. V18 grupā 5. vietā N. Eglītis, 10. – A. Šķēps. S18 grupā 7.vietā M. Zaķe. V16 grupā otro dienu pēc kārtas otrajā vietā K. Liepiņš, arī šajā distancē atzīstot lietuvieša pārākumu. 4.vietā R. Upens, kuram līdz goda pjedestālam pietrūka sešas sekundes.

S16 grupā uzvaru svinēja E. Radziņa, tuvāko sekotāju apsteidzot par 3,7 sekundēm. 6.vietā šajā grupā R. Raiska.

V14 grupā uzvarēja Krievijas sportists, otrajā vietā J. Rams, ceturtajā – Roberts Rutkovskis, bet desmitnieku noslēdza Artūrs Tinuss. S14 grupā otrajā vietā E. Rama.

S12 grupā konkurence bija neliela, uz starta stājās tikai trīs sportistes. Uzvarēja Krievijas pārstāve, nākamajās vietās I. Vaļska un M. Sproģe.

“Šis bija pirmais īstais spēku pārbaudījums šovasar, un kopumā mūsējo startus var vērtēt kā labus, ja vēl ņemam vērā tikai latviešu sniegumu. Īpaši šīm sacensībām negatavojāmies, jo vasaras sākumā rit vispārējās sagatavotības treniņi, kas liek pamatus turpmākajam darbam,” norāda trenere.

Nākamās sacensības rollerslēpošanā būs 7.septembrī, kad Cēsīs risināsies tradicionālais “Cēsu sprints”, bet 20.septembrī Priekuļos Latvijas čempionāta 2.posmā sportisti sacentīsies garajās distancēs.

Jānis Gabrāns