Ziņas

Sports

Rollerslēpotāji sacenšas Madonā

Medaļnieki. Latvijas čempionātā rollerslēpošanā sprinta distancē pie godalgām tika arī vairāki Cēsu sporta skolas audzēkņi. Foto: no albuma

Jau ierasti augusta otrajā pusē Madona uzņem vienu no Pasaules kausa posmiem rollerslēpošanā, un otro gadu tas notiek kopā ar pasaules junioru čempionātu rollerslēpošanā.

Lai arī starptautiskā līmeņa sacensībās dominē citu valstu sportisti, Latvijas rollerslēpotājiem ir iespēja salīdzināt savas spējas ar spēcīgiem konkurentiem. Pas­aules junioru čempionātā noteikti jāpiemin divu Cēsu sporta skolas audzēkņu veikums.

Dāmām junioru grupā 15 kilometru distancē ar kopējo startu labākā no Latvijas sportistēm bija Estere Volfa, kura ierindojās 11. vietā. Uzvarētājai viņa zaudēja minūti un 39,5 sekundes.
Sprintā dāmām juniorēm startēja Amēlija Zaķe, kvalifikācijā uzrādot astoto labāko laiku un iekļūstot izslēgšanas cīņās. 1/4finālā viņa finišēja otrā, iekļūstot pusfinālā. Tur savā braucienā viņa ceturtā, finālam nekvalificējoties, kopvērtējumā viņai 7.vieta.

Paralēli šīm sacensībām, Madonā notika arī Latvijas čempionāta 2.posma sacensības, sportisti sacentās sprinta distancē. Pie medaļām tika vairāki CPSS audzēkņi.
S14 grupā vienā pusfinālā cīnījās trīs CPSS audzēknes – Sendija Dūmiņa, Adele Šlēziņa un Zane Salmiņa. Finālā iekļuva Sendija, tajā finišēja otrā, izcīnot sudraba medaļu. A. Šlēzinai un Z. Salmiņai šajā posmā attiecīgi sestā un septītā vieta.

Puišiem V14 grupā finālā iekļuva un 2.vietu izcīnīja Gustavs Bērziņš. Pusfinālam kvalificējās arī Artūrs Zaķis, bet savā braucienā palika ceturtais, sacensības noslēdzot 8.vietā.
V16 grupā pusfinālam kvalificējās trīs CPSS jaunieši. Finālā iekļuva divi, un izšķirošajā braucienā Rūdolfam Raudziņam 2.vieta, bet Emīls Spolītis – ceturtais. Noslēguma vērtējumā 5.vietā Ernests Skride.
S18 grupā finālā uzvarēja Laura Alziņa, bet 4.vietā Letīcija Skride. Divās jaunākajās grupās vietu sadalījumu noteica pēc kvalifikācijas brauciena. V12 grupā 4.vietā Jānis Lingarts, tikai 0,02 sekundes atpaliekot no bronzas medaļas. 6.vietā Otto Gaiss.

S12 grupā uzvarēja Elza Krastiņa, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par 0,03 sekundēm. 5.vietā Rebeka Martinova.

V10 grupā pārliecinoši labākie bija Miks Klimovičs, kuram pirmā vieta, un Renārs Zaķis, kuram – otrā. Puišu labo sniegumu apliecina tas, ka trešās vietas ieguvējs no viņa atpalika par trim minūtēm.

S10 grupā otrajā vietā Luīze Spalviņa, trešā – Alise Krastiņa.

Rollerslēpotāju kalendārā vēl divas sacensības: 3.septembrī jau tradicionālās rollersprinta sacensības “Cēsis 2023”, bet septembra vidū Siguldā Latvijas čempionāta trešais posms.

Divas sacensības vēl arī vasaras biatlonistiem. 2.septembrī Slēpo­šanas biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņa, bet septembra otrā pusē Madonā notiks Latvijas kausa izcīņas 2.posms.