Ziņas

Sports

Rollerslēpotāji pieliek punktu

Labākās. Latvijas rollerslēpošanas čempionāta kopvērtējumā S16 grupā pirmās divas vietas Cēsu Sporta skolas audzēknēm Esterei Volfai (no kreisās ) un Elzai Bleidelei.Foto: no albuma

Ar sacensībām Rīgā un Siguldā noslēdzies Latvijas čempionāts rollerslēpošanā. Ja aizvadītā ziema slēpotājiem nebija labvēlīga, šajā vasarā, pat neraugoties uz kovida ietekmi, rollerslēpotāji aizvadīja visas ieplānotās sacensības, Latvijas čempionātā sarīkojot pat trīs posmus. Divus iepriekšējos gadus notika vien divi posmi.

Aizvadītās nedēļas nogalē notikušais trešais posms risinājās divās pilsētās. Vispirms sportisti sestdien pulcējās Rīgā, kur Uzvaras parkā notika sacensības komandu sprintā. Šajā disciplīnā komandā ir divi dalībnieki, katrs uz maiņām veicot divus vai trīs posmus atkarībā no vecuma grupas.

Cīņas bija ļoti azartiskas, daudzās vecuma grupās visu izšķīra vien dažas sekundes, pat sekunžu desmitdaļas. Lielajā konkurencē labus sniegumus demonstrēja Cēsu Pilsētas sporta skolas (CPSS) audzēkņi. V grupā uz starta stājās skolas absolventi, tomēr viņiem nācās atzīt madoniešu pārākumu, kur komandā bija pieredzējušais Raimo Vīgants kopā ar Edgaru Bernānu. Viņiem pārliecinoša uzvara, bet divās nākamajās vietās CPSS absolventi, sudrabu izcīnīja Niklāvs Eglītis un Alvis Šķēps, bronzu Kārlis Liepiņš, kuram palīdzēja CPSS audzēknis Reinis Upens.
V20 grupā sudraba godalgas Artim Zvaigznītim, Jānim Ramam.

S18 grupā cīņa par zelta godalgām līdz pat pēdējiem distances metriem un pat centimetriem notika starp divām CPSS komandām. Distances laikā vadībā te viena, te otra komanda, bet finišā tikai par 0,4 sekundēm ātrākas izrādījās Matilde Sproģe un Signe Miķelsone, otrajā vietā atstājot Alīnu Šmiti un Martu Priedi.
V16 grupā trešajā vietā Emīls Paulovs, Emīls Zaķis, kuriem līdz sudrabam pietrūka 3,6 sekundes, bet līdz zeltam – 6,6 sekundes. Ceturtajā vietā Ričards Lošins, Rūdis Bišers. S16 grupā sudraba medaļas izcīnīja Elza Bleidele un Elizabete Slotiņa.

Sudrabs arī S14 grupā Stellai Bleidelei un Patricijai Ozoliņai, kuras sīvi cīnījās ar madonietēm, tomēr beigās sāncenses izrādījās pārākas. Ceturtajā vietā Letīcija Skride, Ieva Riņķe.
V12 grupā pārliecinošu uzvaru svinēja Henriks Šķēle, Treviss Zazītis, bet piektajā vietā finišēja Rolands Fjodorovs, Ernests Skride.

Uzvara arī S12 grupā, kur uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Laura Alziņa un Amēlija Zaķe. Piektajā vietā Adrija Lāce, Annija Krieviņa.
V10 grupā uzvarēja Madonas komanda, bet trīs nākamajās vietās CPSS audzēkņi. Sudrabs Rūdolfam Šķēlem, Artūram Za­ķim; bronza Gustavam Zauriņam, Gustavam Bērziņam, bet ceturtie Kristers Bašķers, Trevors Bērziņš – Brīkšķis.

S10 grupā ceturtajā vietā Nellija Puriņa, Zane Salmiņa, piektajā Sendija Dūmiņa, Annija Brokāne.

Latvijas čempionāta noslēdzošā disciplīna bija duatlons, kurā vispirms distance jāveic skriešus, tad jāpārkāpj uz rolleriem. Sportisti sacentās Siguldas “Fischer” slēpošanas trasē. Lai arī šāda formāta sacensības Latvijā ir notikušas, čempionātā tā bija iekļauta pirmo reizi. Šādā disciplīnā svarīgs ne tikai ātrums distancē, bet arī veikla un precīza inventāra maiņa, skriešanas apavus nomainot pret slēpju zābakiem, un tad vēl ielēkt rolleros. Sīvajā konkurencē, kur katra sekunde, tās desmitdaļa no svara, šis faktors bija ļoti svarīgs. Itin labi ar šo uzdevumu tika galā arī CPSS audzēkņi.
V20 grupā uzvarēja Artis Zvaigznītis.

S18 grupā pirmās divas vietas aizņēma Siguldas un Rīgas sportistes, bet tālāk četras CPSS audzēknes: Signe Miķelsone, Ieva Vaļska, Matilde Sproģe un Marta Priede.
S16 grupā mūsējām dubultuzvara, čempiones tituls šajā disciplīnā Esterei Volfai, sudrabs – Elzai Bleidelei. V16 grupā 5.vietā Emīls Zaķis.
S14 grupā 4. Stella Bleidele, 6. Patrīcija Ozoliņa, bet V14 grupā 5. Ernests Jekimovs.

V12 grupā čempiona tituls Rūdolfam Raudziņam, bet 6.vietā Ernests Skride. S12 grupā 5. Amēlija Zaķe.

V10 un S10 grupu rollerslēpotāji sacentās šķēršļu joslā. S10 grupā trešajā vietā Zane Salmiņa, 5. Annija Brokāne, 6. Nellija Puriņa, bet V10 grupā 4. Rūdolfs Šķēle, 5. Artūrs Zaķis.
Vēl jāmin, ka šajā disciplīnā V40 grupā čempiona tituls Mārtiņam Niklasam ( “Roller­tour”). S40 grupā pirmā Žanete Leimane, otrā Dace Krūmiņa – Eglīte.

Sacensību noslēgumā notika rollerslēpošanas sezonas līderu apbalvošana Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Šajā ieskaitē uzvarētāju tituli Amēlijai Zaķei (S12), Rūdolfam Raudziņam (V12) un Esterei Volfai (S16), otrās vietas – Elzai Bleidelei (S16) un Reinim Upenam (V20), bet trešā vieta Emīlam Zaķim (V16).

Rollerslēpošanas galvenie starti noslēgušies, taču daudziem sportistiem sezona turpinās, jo septembra pēdējā nedēļā Madonā risināsies Latvijas čempionāta vasaras biatlonā 3. kārtas sacensības.