Ziņas

Sabiedrība

Robežtirgu vērtē kā izdevušos

Valkas novada domē Lielā labdarības robežtirgus organizatori tikās ar pašvaldības vadību, lai pārrunātu un izvērtētu šā gada pasākumu, kā arī lai vienotos par nākamā gada pasākuma norisi. Ir zināms, ka nākamgad 14. Lielais Valkas – Valgas robežtirgus notiks 7. un 8.maijā.

Kā informē Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, organizatori pasākumu vērtē kā izdevušos – tirgū piedalījās vairāk nekā 260 tirgotāju. To, kā ierasts, apmeklēja daudz apmeklētāju no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm. Liela piekrišana gan no dalībnieku, gan apmeklētāju puses bija 2.Starptautiskajam gaļas un desu festivālam. Ugunskristības izturēja arī 1.Starptautiskais grilēšanas konkurss “Grils bez robežām”.

Šogad robežtirgus laikā abās robežas pusēs kopā saziedoja 5077, 86 eiro, no kuriem 3622 eiro par tirdzniecības vietām, 720 eiro par loteriju, 10,86 eiro par ziedojumiem ziedojuma kastītē, 680 eiro par dalību 2.Starptautiskajā gaļas un desu festivālā, grilēšanas konkursā un no ēdinātājiem pasākumā, kā arī 45 eiro strītbola turnīrā. Pagājušajā gadā tika saziedoti 2870 eiro. Abas summas tiks novirzītas vienam labdarības mērķim – lielo šūpoļu izgatavošanai un uzstādīšanai uz Valkas – Valgas robežas pāri Varžupītei. Tās izgatavos un uzstādīs reizē ar Valkas – Valgas centra pārbūves projekta realizāciju. Jau šogad – vasarā izsludinās skiču projekta konkursu dvīņu pilsētu centra un tirgus laukuma koncepcijai un risinājumiem to labiekārtošanai. Tajā pretendentiem būs jāparedz vieta arī unikālajām šūpolēm.

Rīkotāji sola, ka arīdzan nākamgad robežtirgus būs ne tikai tirgošanās ar plašu kultūras un izklaides programmu, bet īstens garšas piedzīvojums ar 3.Starptautisko gaļas un desu festivālu un 2.Starptautisko grilēšanas konkursu “Grils bez robežām”.

Sagatavojusi Anda Dzenža