Ziņas

Sports

Riteņbraucēji testē Žagarkalnu

“VIVUS.lv MTB Maratons” 6. posma dalībniekus pirmais pārbaudījums gaidīja jau pašā startā, jo starta koridori bija izvietoti Žagarkalna pakājē un vispirms nācās tikt augšā pa garo nogāzi. Ar 12.numuru “ZZK” komandas pārstāvis, cēsnieks Rodžers Petaks.

“Žagarkalnā” aizvadīts kalnu riteņbraukšanas sacensību “VIVUS.lv MTB Maratons” seriāla 6. posms, kas bija arī 13. Cēsu velomaratons. Gandrīz 700 velobraucēji sacentās maratona, pusmaratona un pusaudžu distancēs. Kā īpašs jaunums bija elektrovelosipēdu sacensības, kas notika pirmoreiz, šoreiz iespēju izmantoja vien četri braucēji, arī cēsnieks Mārtiņš Malcenieks.

Rīkotāji īpaši atzīmē to, ka sacensības notika Cīrulīšu apkārtnē, kur interesantais reljefs un dabas daudzveidība ļauj izveidot vizuāli baudāmus, tehniski sarežģītus un sportisko intrigu rosinošus distanču maršrutus. Īpašs pārbaudījums sportistus gaidīja jau pašā startā, jo starta koridori bija izvietoti Žagarkalna pakājē un vispirms nācās tikt pa garo nogāzi augšā.

Pirmie distancē devās HRX maratona sportisti, kuriem jāpieveic 53 kilometri ar augstuma starpību ap 1000 metriem. Vadībā izvirzījās Oskars Muižnieks, kurš sekmīgi aizbēga no sāncenšiem, izcīnot savu sesto uzvaru šogad “VIVUS.lv MTB Maratonā” un priekšlaicīgi nodrošinot Maratona distances čempiona titulu. Nepilnas trīs minūtes vēlāk finiša līniju šķērsoja Dmitrijs Sorokins (ZZK), bet vēl pēc 17 sekundēm – Kārlis Baltacis (“Patria Bottechia”). Dāmām trīs ātrākās Lāsma Ozola (“Veloprofs – VW Komerctransports”), Anita Antone (Baldones velokomanda), Beate Kovgere (“Veloprofs – VW Komerctransports”).

No mūsu puses braucējiem var atzīmēt Reini Juršēviču (SK “Priekuļi”), kurš finišēja trešais U23, bet dāmām S35 grupā trešajā vietā Aiga Strazdiņa (“Virsotne/ MARMOT”).

“Latvijas Valsts meži” pusmaratona distancē dalībniekiem jāveic 30 kilometri ar 500 augstuma metriem. Cīrulīšu takās un celiņos savu prasmi nodemonstrēja Arvo Godiņš (ZZK), kurš pārliecinoši finišēja pirmais. Otrais Zigmārs Zučiks (“Pulsaar”), trešais – Mareks Balodis (“ZZK”). Tūlīt aiz viņiem Sandijs Kļaviņš (“Pulsaar”), Ģirts Cirvelis (“Roadex”) un Rodžers Petaks (“ZZK”), kuram junioru ieskaitē trešā vieta.

Dāmu ieskaitē vietu sadalījums uz goda pjedestāla tieši tāds pats kā iepriekšējā Smiltenes posmā. Uzvarēja Santa Jurgena (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), otrā Madara Fūrmane (“Dako Ziemeļvidzeme”), trešā Renāte Rodionova (Carnikava). No mūsu puses braucējām trešajā vietā Mārīte Kājiņa (“Dako/ Ziemeļvidzeme”) S45 grupā.

Pusaudžu sacensībās dalībniekiem bija jāveic 13 km distance. S12 grupā trešā Stella Bleidele (“Riteņvasara/ Wendi”), bet S14 grupā uzvarēja Elza Bleidele, kura ar šo uzvaru nodrošinājusi uzvaru arī visa sere­āla kopvērtējumā.

Nākamais un noslēdzošais sacensību “VIVUS.lv MTB Ma­ratons” posms norisināsies 7. sep­tembrī Apē.