Ziņas

Redzeslokā

Rindā pēc riepām

Pirmais sniegs īpaši aktivizē tos autovadītājus, kuri līdz tam par riepu maiņu nav iedomājušies.

Obligāti tās nepieciešamas no 1.decembra, un daudzi cenšas novilkt līdz pēdējam, taču, uznākot sniegam, riepu servisi ir pārpildīti. “Druva” pārliecinājās, ka Cēsīs riepu maiņai iespējams pieteikties tikai uz nākamo nedēļu, dažviet tikai uz tās otro pusi. Servisos stāsta, ka darbinieki strādā ar maksimālo atdevi, taču netrūkstot to apmeklētāju, kuri izrādot neapmierinātību, ka nav iespējams veikt maiņu tūlīt vai tuvākajā laikā. Vieni cenšas izdomāt dažādus attaisnojumus, iespējams, pat reālus, kāpēc viņus vajadzētu paņemt ārpus rindas. Taču, kā saka servisos, vai tāpēc pārējiem būtu jāgaida ilgāk, lai kāds varētu tikt bez rindas. Dažs pat sarīkojot skandālu, solot zvanīt laikrakstam vai pat televīzijai, ka netiek apkalpots nekavējoties.

“Bet tā jau bijis katru gadu. Toties vairums ir lojālie klienti, kuri saprot, ka būs jāpagaida, lai gan tālejošāk domājošie jau rudens sākumā, dažs pat vasarā piesakās uz riepu maiņu. Visiem skaidrs, ka riepas oktobrī būs jāmaina, tad vieglāk pieteikties savlaicīgi, un tad atliek tikai braukt un mainīt. Taču vienmēr būs tādi, kuri atmostas, tikai uzsniegot sniegam, tas nemainās gadu desmitiem, ” saka uzņēmuma “ReiLat” pārstāvis Andris Vasins.

Pēc riepu servisa “AK12” veikala vadītāja Ilmāra Bukša teiktā tas, ka Latvijā nav bijis kārtīgas ziemas, nemudina cilvēkus par to domāt laikus. Ja būtu kārtīgas, sniegotas ziemas, iespējams, daudzi jau pēc Jāņiem aizdomātos, ka vajag pieteikties riepu maiņai.

Riepu servisi saskaras ar vēl kādu problēmu, proti, darbinieku trūkumu, un redzam, ka arī laikraksta “Dru­va” darba sludinājumos šajās dienās lasāms, ka meklē darbiniekus riepu servisos. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc nevar apkalpot vairāk klientu.

“Par darba trūkumu sūdzēties nevaram, tikai trūkst darbinieku, neraugoties uz to, ka tiek solīts labs atalgojums. Vērts piebilst, trūkst darbinieku, kuri grib strādāt, bet tas jau nav tikai mums, ar to saskaras visi uzņēmēji,” norāda I. Bukšs.

A. Vasins norāda, ka tā nav normāla situācija, ka Nodarbinātības valsts aģentūrā ir vairāk nekā tūks­totis bezdarbnieku, bet nav, kuri gribētu strādāt: “Taču visvairāk pārsteidza tas, ka pirmais uzraksts, kas sagaida, ieejot Nodar­binātības valsts aģentūrā, ir norāde “Darbā iekārtošana ārzemēs”. Tad kāda motivācija uzņēmējiem maksāt nodokļus, ja ir 1200 bezdarbnieku, ir vesela iestāde, kas ar viņiem darbojas, bet uzņēmējiem nevar piedāvāt nevienu darbinieku!”