Ziņas

Uzņēmējdarbība

Rīkos semināru Vidzemes uzņēmējiem par finansējuma piesaistīšanu

Lai sniegtu ieskatu šī brīža tirgus un nozares aktualitātēs, “Nordea” bankas, “Attīstības finanšu institūcijas ''Altum''” (“Altum”) un Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora (VBII) eksperti Valmierā rīkos semināru uzņēmējiem un citiem interesentiem, informē “Nordea” banka.

“Ikdienā, tiekoties ar uzņēmējiem, redzam, ka dažkārt uzņēmējiem trūkst informācijas un zināšanu par pilnu finansiālo iespēju spektru, lai attīstītu un pilnveidot sava uzņēmuma darbību. Ņemot vērā, ka bankas piedāvā finansējumu jau sevi pierādījušiem uzņēmumiem ar pieredzi jeb “pilngadību sasniegušiem” uzņēmumiem, atbalstu tikko darbību sākušie uzņēmumi var saņemt no citām programmām un instrumentiem. Lai saņemtu visu nepieciešamo atbalstu, uzņēmumiem ir svarīgi apzināties visas piedāvātās iespējas ikvienā uzņēmuma attīstības fāzē,” saka “Nordea” bankas Reģionālā klientu apkalpošanas centra vadītāja Sandra Rasnača.

Seminārā interesenti uzzinās par “Altum” un VBII programmu un pakalpojumu pieejamību, un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Reģionālo inovatīvo biznesa ideju konkursu un tā nosacījumiem.

Tāpat arī “Nordea” bankas ekonomikas eksperts Gints Belēvičs sniegs ieskatu pasaules un Latvijas ekonomikas attīstības tendencēs. Semināra noslēgumā “Nordea” bankas eksperti informēs par apgrozāmo līdzekļu finansēšanas veidiem. Semināra īpašais viesis – konsultants Kārlis Apkalns.

VBII Valmierā darbojas jau kopš 2007.gada, savukārt Gulbenē – kopš 2009.gada, tāpat VBII atbalstu ir novērtējuši arī citu novadu uzņēmēji. Šo gadu laikā VBII paspārnē izauguši vairāk nekā 120 veiksmīgi uzņēmumi. VBII misija ir palīdzēt un atbalstīt sīkos, mazos un vidējos Latvijas uzņēmumus, kuriem ir konkurētspējīgas un inovatīvas biznesa idejas. VBII ir padomdevējs, kas jauno uzņēmumu var nodrošināt ar nepieciešamajiem pakalpojumiem, piemēram, atbilstošu darba vidi, papildu finansējuma piesaistes iespējām, juridiskajām un pārdošanas konsultācijām, tirgus izpēti.

“Altum” mērķis ir ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību efektīvi un profesionāli sniegt atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.tml.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mācības, mentorings u.tml.), kā arī realizēt citas valsts deleģētas funkcijas.

Seminārs notiks ceturtdien, 14.maijā, plkst.10 Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā, Purva ielā 12A, Valmierā.

LETA