Ziņas

Sabiedrība

Rīko bezmaksas auto servisa dienu

Autovadītāji septiņās Latvijas pilsētās varēs īpašas akcijas laikā bez maksas pārbaudīt transportlīdzekļa atbilstību drošas satiksmes prasībām, aģentūru LETA informēja akcijas rīkotāji.

Pasākuma “Servisa diena” laikā interesenti aicināti uzdot jautājumus kvalificētiem auto aprūpes speciālistiem, lai gūtu informāciju par mūsdienīgu auto diagnostiku, apkopi un uzturēšanu.

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks no plkst.11 līdz 19 aprīļa beigās un maija sākumā – 26.aprīlī Valmierā, 28.aprīlī Rēzeknē, 29.aprīlī Jēkabpilī, 5.maijā Liepājā, 6.maijā Talsos, 9.maijā Jelgavā, 10.maijā Rīgā.

Akciju rīko “DBS autoskola” sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, “Bosch Car Service”, “Bridgestone” un “Statoil Latvija”.

Kā skaidro “DBS autoskolas” direktors Jānis Vanks, organizatori vēlas aicināt autovadītājus aizdomāties, cik kvalitatīvu un atbilstošu aprūpi auto saņem ikdienā. Tēma esot kļuvusi aktuāla, jo aizvien biežāk automašīnu kvalitatīvai apkopei nepieciešamas īpašas diagnostikas iekārtas, zināšanas un atbilstoši sagatavoti speciālisti. Liela daļa autovadītāju gan joprojām esot kūtri un problēmu gadījumā nemeklē palīdzību, kas nereti novedot pie lielākiem auto bojājumiem un izdevumiem.

Bezmaksas pārbaudes visās pilsētās notiks divās vietās – piepilsētas CSDD tiks veikta auto elektronikas un drošības sistēmu diagnostiska, savukārt pie “Statoil” DUS varēs novērtēt riepu stāvokli – protektora atlikums un ražošanas gads, kā arī veiks nepieciešamo riepu spiediena korekciju un lampu gaismas stara novērtējumu.

Servisa dienas turpmāk notiks divas reizes gadā – pirms vasaras un ziemas braukšanas sezonas. Akciju informatīvi atbalsta Valmieras, Rēzeknes, Jēkabpils, Jelgavas, Liepājas un Talsu pašvaldība.