Ziņas

Izklaide

Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmas redzamas arī Cēsīs

Pateicoties sadarbībai ar Vidzemes koncertzāli “Cēsis”, Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RSKF) laikā līdz 12.decembrim tā filmas būs redzamas arī Cēsīs, aģentūrai LETA pastāstīja RSKF komunikācijas vadītājs Kaspars Beķeris.

Beķeris pastāstīja, ka vidzemniekiem būs iespēja baudīt bagātīgu Eiropā atzītu filmu programmu. Cēsīs varēs redzēt gan Latvijas un Igaunijas animācijas īsfilmas bērniem, gan Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmas, gan arī spēlfilmas.

Festivāls ar aizraujošām filmām, pirmizrādēm un ārvalstu režisoru viesošanos nupat noslēdzis savu pirmo nedēļu. 2.decembrī skatītājiem tika piedāvāta Latvijas dokumentālo filmu meistara Herca Franka un Marijas Kravčenko filmas “Baiļu robeža” pirmizrāde, ar kuru tika atklāts RSKF un nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps”. Pirms tam uz skatuves kāpa filmas līdzrežisore Kravčenko un Krievijas puses producents Vitālijs Manskis.

Nedēļas garumā ar skatītājiem tikās dokumentālo filmu programmas “Artdocfest/Riga režisori”, kuru klātbūtnē notika filmu pirmizrādes un diskusijas ar skatītājiem. Piemēram, pēc abiem Vitālija Manska filmas “Caurule” seansiem sekoja tik kaismīgas debates, ka nācās atlikt nākamās filmas sākumu, pastāstīja Beķeris. Uz Rīgu savu ironisko dokumentālo vērojumu par Piedņestras Moldāvu Republiku “PMR” atvedis igaunis Mēliss Muhu. Savukārt Madina Mustafina uz RSKF atbraukusi ar dokumentālo filmu, kurā ienirusi aizliegtā – tabu – teritorijā filmā “Vēl mazliet, draņķi!”. Filmas “Eiromaidans. Melnā montāža” pirmizrādē bija sastopams tās montāžas režisors Romans Bondarčuks. Vairāku Ukrainas jaunās paaudzes režisoru veidoto dokumentālo vēstījumu par nesenajiem notikumiem Ukrainā vēl varēs noskatīties 11.decembrī plkst.20 kinoteātrī “K.Suns”. Vēl priekšā arī citu “Artdocfest/Riga” filmu seansi, piemēram, Kirila Saharova “Oļas mīlestība”, kas ir stāsts par lesbiešu pāri Oļu un Gaļu un to, kā viņu dzīvi ietekmējuši Krievijas domes izdotie homoseksuāļus diskriminējošie likumi. Filma uz lielā ekrāna vēl būs redzama 9.decembrī plkst.22 kino “K.Suns”.

Svētdien, 7.decembrī, ar RSKF jaunākajiem skatītājiem un bērnu filmu žūriju tikās dāņu režisors Esbens Tofts, lai piedalītos savas animācijas filmas “Trusēna brauciens pie spalvu karaļa” pirmizrādē kinoteātrī “Kino Citadele” un pēc seansa diskutētu ar skatītājiem. Tofta veidotā animācijas filma ir piedzīvojumiem bagāts stāsts par trusīti Johanu, kurš cenšas atgūt savu māmiņu, ko nolaupījis Spalvu karalis. Animācijas filmu vēl varēs noskatīties 10.decembrī plkst.18.30 “Kino Citadele” 12. zālē.

Drīz gaidāma arī RSKF goda viešņas aktrises un režisores Līvas Ulmanes ierašanās Latvijā. Skatītājiem Ulmani būs iespēja satikt divas dienas pēc kārtas. 11.decembrī plkst.17 kino “Splendid Palace” Lielajā zālē tiek izrādīta Ulmanes režisētā filma “Jūlijas jaunkundze”. Pirms filmas paredzēta arī režisores tikšanās ar skatītājiem. Tiem, kuri vēlas apmeklēt plašāku diskusiju ar Ulmani, 12.decembrī plkst.12 “Splendid Palace” Lielajā zālē būs iespēja klausīties kinozinātnieka Viktora Freiberga moderēto diskusiju ar Ulmani. Ieeja tajā būs brīva.

Ceturtdien, 11.decembrī, no plkst.21.15 LTV1 skatītājiem tiešraidē no Dailes teātra būs iespēja sekot līdzi RSKF un nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonijai, kurā tiks pasniegtas balvas 24 nominācijās, kā arī “Lielā Kristapa” balva par mūža ieguldījumu.

Jau ziņots, ka no 2.decembra līdz 12.decembrim notiks Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kurā 139 seansos būs iespēja noskatīties vairāk nekā 150 latviešu un Eiropas jaunāko un aktuālāko filmu, kā arī nozīmīgu kino darbu retrospektīvu. Filmu skaitā iekļuvušas gan Eiropas Kinoakadēmijas balvai virzītas filmas, gan nacionālā filmu festivāla balvai “Lielais Kristaps” nominētās filmas un Panorāmas skate.

LETA