Ziņas

Sabiedrība

Renovēs Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļu

Plānots, ka vasarā tiks sākts Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļas remonts.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, pagājušā gada pavasarī Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļa saņēma mērķa ziedojumu 155 000 eiro apmērā Dzemdību nodaļas renovācijai un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai.

Ja šobrīd ir veikti visi sagatavošanās darbi, lai varētu sākt renovāciju. Ziedojums tiks ieguldīts Dzemdību nodaļas ventilācijas sistēmas rekonstrukcijā, skaņu izolācijas uzlabošanā, kā arī kosmētiskajā remontā. Attiecīgi tiek domāts arī par jaunu mēbeļu un sadzīves aprīkojuma iegādi palātās.

Provizoriski no jūnija sākuma līdz augusta vidum slimnīcas Dzemdību nodaļa tiks slēgta.

Lai uzzinātu topošo un esošo vecāku viedokli par to, kas būtu nepieciešams dzemdību nodaļai, pērn tika veikta interneta aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 100 respondentu. Lielākoties vēlmes sakrīt – skaņas izolācija, modernāks un mājīgāks interjers, dušas telpas uzlabošana, gultas, skapji un pārtinamie galdi. Sienas vēlas redzēt priecīgākās krāsas un ar zīmējumiem. Aptaujātās personas uzsvēra, ka tikšanās telpa ir novecojusi un tai nepieciešamas pārmaiņas. Tāpat mammas priecātos, ja istabiņās būtu televizors, radio un internets. Iespēju robežās šie ieteikumi tiks ņemti vērā.

Savukārt rudenī no Madonas slimnīcas telpām uz Mārcienu tiks pārcelts pansionāts, tādējādi atbrīvojot aptuveni 400 kvadrātmetru plašas telpas, kas nepieciešamas slimnīcas funkciju veikšanai. Plānots, ka telpās atradīsies ambulatorie pakalpojumi, rehabilitācijas nodaļa, dienas stacionārs, kā arī nakšņošanas iespēja pacientiem, kuri netiek stacionēti.

Pēdējo gadu laikā slimnīcā, pateicoties novada pašvaldības atbalstam, veikti ievērojami infrastruktūras uzlabojumi – nomainīts jaunā korpusa jumta segums, rekonstruēts un paplašināts auto stāvlaukums, kā arī tiek pabeigta trešā stāva pārejas koridora savienojuma izveidošana ar pansionāta bēniņstāvu.