Ziņas

Sabiedrība

Remonti turpināsies pavasarī

Grambas. Nogriežoties uz Cēsīm no jaunā asfalta, kas klāj remontējamo ceļu pie Zīparkalna, nākas braukt pa dziļām grambām.Foto: Indars Krieviņš

Ne viens vien dusmīgs autobraucējs zvanījis redakcijai un interesējies, kāda ziemā būs braukšana pa nepabeigtajiem ceļu posmiem, jo mainīgie laikapstākļi dara savu, bedres veidojas ātri, dubļi šķīst.

Daudzi, braucot cauri Prie­kuļiem, izmet līkumu gar tehnikumu vai selekcijas staciju, tā izvairoties no remontējamā ceļa posma. VAS “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļā “Druva” uzzināja, ka autoceļa Cēsis–Vec­piebalga–Madona (P30) remonta posmā, kas ved cauri Priekuļiem, pašreizējais stāvoklis saglabāsies līdz pavasarim. “Līdz būvdarbu sezonas beigām būvnieki paguva pabeigt lietus ūdens kanalizācijas izbūvi Priekuļos, šie darbi bija iekavējušies par mēnesi sakarā ar veiktajiem projekta grozījumiem kanalizācijas izbūvē. Tāpēc remontējamā Priekuļu ceļa daļa uz ziemu ir palikusi vien ar šķembu apakškārtu. Ar Priekuļu novada pašvaldību šis stāvoklis ir saskaņots. Pašvaldības pārstāvis ir regulāri piedalījies būvētāju sapulcēs. Autoceļa ziemas uzturēšanu Priekuļos veic VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”. Ja gadījumā ir izveidojušās kādas bedres vai līdzīgi satiksmes apgrūtinājumi, tie ir jānovērš būvniekam SIA “8CBR”,” skaidro “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvis Voldemārs Šķēle.

Paužot viedokli “Druvai”, kāds pensionēts ceļinieks, kurš visu vasaru vēroja ceļa remontu, sacīja, ka cauri Priekuļiem ceļš uzbūvēts purvainā vietā. Viņš atzīst, ka būvnieki tiešām strādājuši godam un aizvadītā vasara bija ne tā pateicīgākā ceļu darbiem, un ir tikai labi, ka darbus nepabeidza, jo ziemā ceļa pamati izsals, tiks piebraukti un nākotnē ceļš būs izturīgāks.

Vairāki autobraucēji interesējušies par pagriezienu uz Cēsīm pie Zīparkalna uz autoceļa Valmiera–Cēsis–Drabeši. “Darbi nav pabeigti, tie tiks turpināti pavasarī. Ja konkrētajā vietā vai citur remontdarbu posmā rodas kādi satiksmes apgrūtinājumi, piemēram, bedres, tās ir jānovērš būvniekam AS “A.C.B.”,” skaidro “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvis un par jebkuriem apgrūtinājumiem valsts autoceļu tīklā aicina nekavējoties ziņot, zvanot uz VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.