Ziņas

Sabiedrība

Remontē ēku studijām

Jumta stāvā. RTU filiāles vadītājs Alvis Sokolovs novērtē, cik tālu tikts ar darbiem filiāles ēkā Piebalgas ielā 3.Foto: Māris Buholcs

Kopš Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) apsaimniekošanā ir nams Cēsu vecpilsētā, Piebalgas ielā 3, tas sācis piedzīvot atjaunotni. Jaunie saimnieki, sagaidījuši šovasar Cēsu Profesionālās vidusskolas pārcelšanos uz citām telpām, vēsturiskajai izglītības ēkai pilsētas centrā sākuši dod 21. gadsimtam atbilstošu kvalitāti. Nolemts atjaunotni sākt ar jumtu. Savu laiku nokalpojušo spāru vietā tiek liktas jaunas, būs arī jauns segums. Ēka ir liela, mazliet vairāk nekā divi tūkstoši kvadrātmetru, bet līdz ziemai jāuzliek jumts teju tūkstoš kvadrātmetru platībā. Nākamais, kas darāms, ir apkures sistēmas maiņa, pārejot no malkas un pieslēdzoties pilsētas siltumtīkliem. Šoruden vēl iecerēta pagalma paplašināšana, nojaucot koka šķūni un tā vietā izveidojot auto stāvlaukumu.

Gatavošanās jumta pārbūvei sākusies jau pagājušā gada rudenī, kad namā vēl strādājusi profesionālā vidusskola. “Pašlaik aktīvi rit jumta kapitālais remonts ar bēniņu pārsedžu nomaiņu vietās, kur tās savu laiku nokalpojušas. Jumts jau bija pamatīgi tecējis, un dažas jumta konstrukcijas nosēdušās,” stāsta RTU filiāles vadītājs Alvis Sokolovs, skaidrojot, ka pirms kapitālā remonta universitātes speciālisti no saimnieciskā dienesta veikuši savu darbu. Pieaicināti arī speciālisti, lai novērtētu ēkas tehnisko stāvokli. Tad ieradušies arhitekti un būvnieki. Konkursa kārtībā noteikts, ka jumta nomaiņā strādās firma no Rīgas, kas jau iepriekš veikusi līdzīgu darbu augstskolas vajadzībām. Tagad sākusies metāla pārseguma uzlikšana jumtam. Darbu ilgums būs atkarīgs no laika apstākļiem.

Jumta nomaiņai un pašā ēkā veicamiem remontiem Rīgas Tehniskā universitāte tērēs 200 tūkstošus eiro. Par šiem līdzekļiem notiks arī apkures maiņa.

Piebalgas ielas 3. ēkā, kas celta pagājušā gadsimta sākumā un atrodas tik tuvu vecpilsētai, Rīgas Tehniskā universitāte paredzējusi vietu ne tikai studiju darbam Cēsu filiāles dienas un neklātienes nodaļā. Iecerēts, ka šī māja būs izglītojošs un plašāks sabiedrisks centrs. Tajā jau darbojas biznesa inkubators, bet ir vēl citas telpas, kuras augstskola paredzējusi izīrēt.

“Interesanti, ka daži no potenciālajiem īrniekiem jau atraduši mūs šajā jaunajā vietā. Te jau paredzēti dažādi interešu pasākumi, sāk veidoties izglītības un zinātnes centrs,” gaidāmo raksturo Alvis Sokolovs un piebilst, ka “to, ko studenti iemācīsies, varēs tūlīt pat izmēģināt praksē – personīgā uzņēmējdarbībā. Tā veidosies pēc studentu pašiniciatīvas. Pagaidām namā Raunas ielā jau darbojas šāds studentu dibinātu firmu uzņēmējdarbības inkubators, bet no uzņēmējdarbības viedokļa namā Piebalgas ielā praktiskai darbībai būs izcila vieta”.