Ziņas

Sabiedrība

Rekords palika nesasniegts

Foto: no albuma

Cēsīs sāktais Anglijas velobraucēja Pītera Smita mēģinājums labot Ginesa rekordu braucienā ar velosipēdu apkārt pasaulei pārtrūcis Ķīnā.

Rakstījām, ka P. Smits ar atbalsta komandu, kurā bija arī cēsniece Aleksandra Brizgalova, devās ceļā no Cēsīm, lai apbrauktu apkārt pasaulei mazāk nekā simts dienās.

Tiesa, īstas skaidrības par to, kāpēc rekorda labošana palika neīstenota, nav, jo versijas atšķiras. Viena no tām vēsta, ka Ķīnā riteņbraucējs iekļuvis pamatīgā lietusgāzē, organismam sākusies hipotermija un viņš meklējis mediķu palīdzību.

Ieraksts ceļojuma profilā portālā Facebook vēsta, ka brauciens beidzies tehnisku iemeslu dēļ. Proti, atteicies darboties strāvas adapteris jeb dinamo iekārta priekšējā riteņa rumbā. Līdz ar to nedarbojās GPS iekārta, kurā ievadīts maršruts. Abi šie faktori likuši braucējam pieņemt lēmumu pārtraukt rekorda uzstādīšanu.

“Druva” sazinājās ar A. Brizgalovu, lai noskaidrotu brauciena apturēšanas iemeslu. Viņa atzīst, ka komandai īstais iemesls joprojām nav zināms, jo šajā ceļa posmā Pīters devies viens bez atbalsta komandas.

“Tas bija viņa lēmums – turpināt ceļojumu vienam. Mēs viņu sagatavojām, līdzi bija GPS ar visu maršrutu, rezerves GPS gaidīja nākamajā pilsētā, kas bija pāris dienu braucienā no vietas, kur pašķīrāmies. Iedevām arī akumulatorus, lai varētu uzlādēt ierīces viesnīcā. Papildus papīra kartēm ar uzzīmētu maršrutu nopirkām angļu – ķīniešu tulkošonas aplikāciju, kas strādāja perfekti. Kas attiecas uz dinamo, tas darbojās, kad šķīrāmies. Tas bija jauns dinamo, ko saņēmām Ķīnā, jo vecais beidza strādāt vēl Cēsīs. Līdz Ķīnai iztikām ar akumulatoriem un iekārtām, kas darbojās ar parastām baterijām.

Esam pārliecināti, ka Pīters bija sagatavots solo braucienam, pat ja tas nebija pirmatnējs plāns, kad sākām pirmo rekorda labošanas mēģinājumu Skotijā. Kāpēc viņš padevās? To zina tikai viņš pats,” stāstīja A. Brizgalova.