Ziņas

Sports

Rekordi un bronza

Uz pjedestāla. Cēsnieks Edgars Jurkāns uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Pasaules čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā jauniešu (U18) grupā.Foto: no albuma

Cēsnieks Edgars Jurkāns Pasaules čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā jauniešu (U18) grupā izcīnījis bronzas medaļu. Viņš šobrīd jauniešu konkurencē ir spēcīgākais Latvijā, un ASV, Teksasā, kur notika čempionāts, jaunietis atkal uzstādīja vairākus jaunus Latvijas rekordus.

Latvijas pauerliftinga federācijas pārstāve Baiba Norberte informē, ka Pasaules čempionātā uz starta stājās astoņi dalībnieki no dažādām valstīm. E. Jurkāns šajā konkurencē demonstrēja ļoti labu sniegumu. Bronzas godalgu viņš izcīnīja ar jaunu Latvijas rekordu svara kategorijai līdz 66 kg jauniešiem, junioriem un Open vīru grupām – 517,5 kg summā.

Spēka trīscīņas pirmajā veidā – pietupienos – E. Jurkāns uzrādīja jaunu Latvijas jauniešu rekordu savai kategorijai – 172,5 kg, un pasaules čempionātā šis bija ceturtais labākais rezultāts.

Otrajā pārbaudījumā – spiešanā – E. Jurkāns saglabāja līderpozīcijas, rezultātā paceļot 132,5 kg, kas ir Latvijas jauniešu, junioru un Open vīru rekords svara kategorijai līdz 66 kg, un nodrošināja “mazo zelta medaļu” šai kustībā, proti, šajā pārbaudījumā bija labākais pasaules čempionātā.

Vilkmē, kas ir spēka trīscīņas pēdējā kustība, notika īsts trilleris par kopvērtējuma summu, tātad par vietu sadalījumu pasaules čempionāta noslēgumā. Cēsniekam cīņa par bronzu izvērtās ar poļu sportistu. E. Jurkāns sasniedza rezultātu 212,5 kg, kas ir Latvijas jauniešu rekords, bet polis pēdējā piegājienā bija pieteicis 225 kg. Ja viņam izdotos to pacelt, Polijas sportistam būtu trešā vieta, taču mēģinājums bija neveiksmīgs, un uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa cēsnieks E. Jurkāns.

Par pasaules jauniešu čempionu svara kategorijā līdz 66 kg tiek kronēts amerikānis Hamza Anvars ar 542,5 kg summā, 2. vietā čempionāta “melnais zirdziņš” Hakims Riahi ar 525 kg un 3. vietā – Edgars Jurkāns ar 517,5 kg.