Ziņas

Sabiedrība

Rekonstruēs Cesvaines pils centrālās daļas jumtu

Cesvaines pils centrālās daļas jumta rekonstrukcija izmaksās 981 204 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, vēsta Cesvaines novada pašvaldības informācija. Darbus veiks pilnsabiedrība “A.A & būvkompānijas”. Par darbu vadītāju norīkots Juris Jakunovs, bet restaurācijas darbu vadību un uzraudzību veiks Valdis Jānis Platais. Rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2018.gada beigām.

Būvdarbi notiek projekta “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem” laikā. Šajā projektā Cesvaines novadā tiks izveidota ekspozīcija “Cesvaines pils atdzimšana laika posmā no 2002. līdz 2018.gadam” un organizēta radošā darbnīca “Šķiedru māksla”. Kopumā šie darbi izmaksās 1,12 miljonus eiro, no kuriem 750 000 eiro ir ERAF finansējums, bet pārējā summa ir pašvaldības atbalsts.

Pilnsabiedrību “A.A. & būvkompānijas” veido Arvīdam Apfelbaumam, Oskaram Janovičam un Vitālijam Silmanovičam piederošie SIA “Jēkabpils būve” un SIA “Madonas būve”. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 871 351 eiro, bet peļņa – 3402 eiro. Uzņēmumā strādā astoņi darbinieki.

Projektā “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem” atjaunos Alūksnes pilsdrupu Dienvidu torni, Paviljonu-rotondu Tempļa kalnā, Mauzoleju Alūksnes muižas parkā un Alūksnes stacijas bagāžas šķūni Alūksnes novadā, Stāmerienas pili Gulbenes novadā un Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu Smiltenes novadā, kā arī jau minēto Cesvaines pili Cesvaines novadā.

Projekta kopējās izmaksas lēstas 4,23 miljonu eiro apmērā. 1,87 miljonus eiro no tiem segs ERAF. Attiecināmais pašvaldību budžeta finansējums lēšams 217 488 eiro apmērā, savukārt no valsts budžeta dotācijām pašvaldībām tiks segti 89 066 eiro, un privātās attiecināmās izmaksas ir 24 855 eiro. Pašvaldību un draudzes līdzfinansējums ir 2,02 miljoni eiro.