Ziņas

Sabiedrība

Reirs darba vizītē Cēsīs tiksies ar reģiona pašvaldību vadītājiem

Šodien finanšu ministrs Jānis Reirs (V) darba vizītē Cēsīs tiksies ar novada domes un reģiona pašvaldību vadītājiem, lai pārrunātu jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) modeli, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Sanāksmē piedalīsies Cēsu, Amatas, Smiltenes, Limbažu, Raunas, Priekuļu, Vecpiebalgas, Valmieras, Pārgaujas, kā arī Strenču pašvaldību vadītāji un pārstāvji.

PFI modelis izstrādāts finanšu ministra vadībā, sadarbojoties un ieklausoties pašvaldību vadītāju ieteikumos ministra izveidotajā Konsultatīvajā padomē par pašvaldību finanšu jautājumiem.

Jaunā modeļa mērķis ir nodrošināt reģionāli sabalansētu un līdzsvarotu resursu pieejamību visām pašvaldībām. Tāpat paredzēts, ka PFI modelis veicinās pašvaldību ieinteresētību attīstīt saimniecisko darbību savā teritorijā, jo nodokļu ieņēmumu pieaugums visām pašvaldībām dos arī izlīdzināto ieņēmumu pieaugumu. Vienlaikus tiek būtiski vienkāršota modeļa aprēķina formula. Tajā saglabāti arī labākie jau esošās sistēmas principi.

Tāpat vizītes laikā ministrs apmeklēs Cēsu Profesionālo vidusskolu, lielāko dārzeņu audzētāju Vidzemē – zemnieku saimniecību “Kliģēni” – un Valsts ieņēmumu dienesta Cēsu klientu apkalpošanas centru.

LETA