Ziņas

Uzņēmējdarbība

Reinis Lācis no Pārgaujas kļuvis par 21. gadsimta meistaru

Laureāti. Tautas amatu meistariem Margaritai Muntagai, Reinim Lācim un Ilzei Vainovskai apmācību procesā veicies vislabāk.Foto: publicitātes

Astoņi talantīgi amatnieki, noslēdzoties Swedbank projektam “Meistars 21. gadsimtā”, šonedēļ kļuvuši par meistariem ne tikai savā arodā, bet arī digitālajā vidē. Kā viens no projekta motivētākajiem un lielāko izaugsmi piedzīvojušajiem dalībniekiem apbalvots Reinis Lācis no Pārgaujas novada, kurš izgatavo unikāla dizaina koka paplātes. Projektā piedalījās arī izšuvēja Dace Zaharova no Cēsīm, portālu eDruva informēja Swedbank mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska un norādīja, ka dalībnieki trīs mēnešu garumā praktiskās nodarbībās apguva saziņai un savu izstrādājumu veiksmīgai pārdošanai nepieciešamās digitālās prasmes.

“Projekta gaitā kopā ar mentoriem mācījos, kā savu produkciju labāk popularizēt digitālajā vidē, kā rezultātā esmu izveidojis sev jaunu zīmolu “Lācis”. Pašam ļoti patīk un izskatās, ka patīk arī pircējiem! Pārliecinājos – lai augtu, jābūt atšķirīgam no citiem,” par sasniegto projektā stāsta koka apstrādes virtuozs Reinis Lācis. Viņš ikdienā strādā ar koku un darina paplātes ēdiena pasniegšanai, kā arī citus koka traukus. Pēdējā laikā sācis saņemt arī restorānu profesionāļu specpasūtījumus.

Savukārt izšuvēja Dace Zaharova no Cēsīm atzīst: “Šis projekts bija kārtīga “izkāpšana no komforta zonas”, protams, labā nozīmē. Tiesa, ceļš pa attīstības spirāli man aizņems vēl daudz laika, taču zinu, ka esmu uz pareizā ceļa. Liels prieks, ka esmu satikusi cilvēkus – gan iedvesmas cilvēkus, gan mentorus, gan bankas darbiniekus, gan arī pārējos meistarus. Esmu pārliecināta, ka šī nav mūsu pēdējā tikšanās reize!” Ikdienā Dace gatavo smalkas izšūtas rotas lietas, greznas somiņas, kaklarotas – visu, kas piestāv sievišķībai. Jaunākā aizraušanās Dacei ir baltu galdautu darināšana. “Ar simtiem dūrienu, es simtiem svētkus radu” – šāds ir Daces Zaharovas moto.

Vidzemi projektā pārstāvēja vēl četri meistari – rokdarbniece Margarita Muntaga no Ķekavas, ādas izstrādājumu meistars Reinis Rudzītis un šuvēja Margita Dravniece no Rīgas, kā arī tautas tērpu darinātāja Aivita Heniņa no Lielvārdes. Projekta lektori un mentori tautas amatu meistariem iemācījuši, kā padarīt savus darbus redzamus pēc iespējas plašākam pircēju lokam internetā un izcelt tos uz konkurentu fona, kā komunicēt ar pircējiem digitālajā vidē, kā izveidot savu internetveikalu mājaslapā un kā lietot mobilos norēķinu termināļus.

“Projekta centrā ir ideja, kā savienot tautas amatu meistaru tradicionālās prasmes ar digitālajām, lai meistari būtu konkurētspējīgi mūsdienu pasaulē, kur internets ir ienesis jaunus spēles noteikumus. “Meistars 21. gadsimtā” nav tikai stāsts par konkrētiem meistariem, bet latviskās meistarības mūsdienīgu pieejamību, iekļaušanos mūsu ikdienā, pieprasījumu pēc tās, latvisko meistarību kā mazā biznesa pamatu, kas sekmē tradīciju pārmantošanu,” stāsta Swedbank Dziesmu un deju svētku projekta vadītāja Adriāna Kauliņa.

Projektu “Meistars 21. gadsimtā” amatnieki noslēdza ar pārliecību, ka tradicionālā kultūra nevar pastāvēt, ignorējot mūsdienu attīstību. Meistari arī atzinuši, ka līdz ar projektu pasūtījumu apjoms audzis – vairāki no viņiem apsver iespējas paplašināties un savu hobiju vērst ikdienas peļņas avotā.

Projektam noslēdzoties, tika izraudzīti trīs tautas amatu meistari, kam apmācību procesā veicies vislabāk – tie ir Reinis Lācis, Margarita Muntaga un Ilze Vainovska. Dāvanā no projekta organizatoriem un Dziesmu un deju svētku lieldrauga Swedbank amatnieki saņēma planšetdatorus un mobilo norēķinu termināļus, lai turpmāk norēķini ar izstrādājumu pircējiem būtu vēl ērtāki.