Ziņas

Kriminālziņas

Reidā Cēsu pusē noķer autovadītāju, kas pārvietojas ar vasaras riepām

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas (VP) reidos Cēsu, Jelgavas un Daugavpils pusē noķerti vairāki autovadītāji, kas pārvietojas ar vasaras riepām. Kopumā pārbaudīti 189 transportlīdzekļi.

Cēsu pusē auto tehniskā stāvokļa pārbaude turpinājās nepilnas divas stundas, kurā CSDD un VP inspektori pārbaudīja 37 auto. Pieciem transportlīdzekļiem tika konstatēts neatbilstošs riepu protektora dziļums. Cēsīs īpaši vieglprātīgs bija kāds “Opel” markas automašīnas šoferis, kura vadītajam spēkratam ziemas riepu vietā bija uzstādītas vasaras riepas ar protektora dziļumu vien 2,4 milimetri.

Līdzīgi gadījumi konstatēti arī citviet Latvijā.

CSDD vērš uzmanību, ka vasaras un ziemas riepu “kombinēšana” nav pieļaujama, jo auto vadāmība šādos apstākļos ir neprognozējama. Minimālais atļautais riepu protektora dziļums vieglo auto ziemas riepām ir četri milimetri. CSDD aicina būt uzmanīgiem tos autovadītājus, kuru auto riepu protektoru dziļums ir no četriem līdz 4,5 milimetriem.

Ņemot vērā daudzo autovadītāju vieglprātīgo rīcību, CSDD kopā ar VP turpinās veikt auto pārbaudes uz ceļiem visā Latvijā.