Ziņas

Sabiedrība

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” pacienta līdzmaksājums par vienu dienu varētu sasniegt gandrīz 20 latus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” turpmāk pacienta līdzmaksājums par vienu pavadītu dienu stacionārā varētu būt aptuveni 19-20 lati, pēc tikšanās ar Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietnieku Juri Bunduli aģentūru LETA informēja iestādes valdes loceklis Artūrs Ērglis.

Līdz šim pacientam bija jāšķiras no 12 latiem, bet, pēc Ērgļa teiktā, tas nozīmē, ka praktiski pacientam turpmāk būs jāpiemaksā arī par uzturēšanos un ēdināšanu centrā, bet valsts apmaksās tikai medicīnisko daļu.

Saruna esot bijusi konstruktīva un “tagad vismaz saprotam, par ko maksās valsts, par ko ne”, uzsvēra Ērglis.

Pēc viņa stāstītā, pacientiem, kuri iestādē ārstējas par maksu, vasaras sezonā būs jāmaksā ap 27 latiem, bet ziemas sezona, kad tiek pieslēgta arī apkure, iespējams, vairāk. Viņš pieļauj iespēju, ka pakalpojuma minimālā cena varētu būt arī 23 lati, taču tādā gadījumā pacients varētu saņemt tikai vienu nodarbību vai procedūru dienā un līdz ar to zustu pakalpojuma kvalitāte.

Neskatoties uz finanšu samazinājumu, Ērglis tomēr centra nākotni redz diezgan “gaišu”, jo uzsver, ka rehabilitācijas pakalpojumi, kas tiek piedāvāti Līgatnē, ir ļoti pieprasīti un šobrīd jau rindā ir aptuveni 100 cilvēki, kuriem ārstniecības iestādes pakalpojumi ir nepieciešami.

Viņš tāpat uzsver, ka centrā jau ir samazinātas darbiniekiem algas un samazināts personāls. Pagaidām atkārtotu personāla samazināšanu centra vadītājs neplāno, jo uzskata, ka personāls ir centra vērtība. Taču tāpat Ērglis norāda, ka rehabilitācijas sezona novembrī beigsies, tāpēc, iespējams, būs jāpieņem citi lēmumi.

LETA jau ziņoja, ka iepriekš rehabilitācijas centra valdes loceklis Artūrs Ērglis paudis neizpratni, kā iestādi atbilstoši valdības plāniem varētu pārveidot par ambulatorās aprūpes iestādi.

“Neizprotu visu šo lietu. Pēc savām iespējām mēs esam trešā lielākā medicīnas iestāde Latvijā, neesam nekāda piparu bodīte. Diagnožu kodi, kurus mums apmaksā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra, ir pietiekami nopietni – mūsu iestādē cilvēki no jauna mācās staigāt un runāt. Mums ir labi panākumi un strādā atbilstoši speciālisti,” stāstīja Ērglis.

Kā informēja Ērglis, pašlaik iestādē uzturas 38 maksas pacienti un iestādes personāls ir samazināts atbilstoši pacientu skaitam.

LETA