Ziņas

Sports

Regulārā turnīra izskaņa solās būt intriģējoša

Viss vēl priekšā. Komandai SK “Pārgauja” atlikušajās regulārā čempionāta spēlēs jācenšas gūt iespējami vairāk punktu, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Foto: no floorball.lv

Sacensību rīkošanā turpinās ierobežojumi, tāpēc galvenā uzmanība joprojām pievērsta florbolam, kur noslēgumam tuvojas regulārais čempionāts gan sieviešu, gan vīriešu komandām.

Aizvadītajā nedēļā florbola tiešām bijis daudz, svētku brīvdienās komandām bija maz brīva laika, jo spēle sekoja spēlei.

Vēl trīs uzvaras

Nezaudēto spēļu sēriju turpināja Cēsu “Lekrings”, kuriem uzvaras pēdējās 11 spēlēs un sezonā kopumā 16 spēlēs piedzīvots tikai viens zaudējums.

Nedēļas laikā aizvadītas trīs spēles, visās gūstot uzvaru, kopējā vārtu attiecība 27:9. Vispirms spēle savā laukumā pret “Talsu NSS/ Krauzers”. Rezultātu jau 56. sekundē atklāja viesi, pirmā perioda vidū panākot 2:0, un ar šādu rezultātu noslēdzās pirmais periods. Otrajā periodā beidzot savu vārdu teica cēsnieki, vispirms skaitliskajā vairākumā gūstot pirmos vārtus, pēc dažām minūtēm panākot izlīdzinājumu, bet pēc otrās trešdaļas 2:2. Galvenie notikumi risinājās spēles trešajā trešdaļā. Vispirms “Lekrings” panāca divu vārtu pārsvaru 4:2, tad viesi vienus vārtus atguva, taču 76 sekundēs cēsnieki guva trīs vārtus, izvirzoties jau drošā vadībā 7:3. Spēles izskaņā viņi guva vēl divus vārtus, izcīnot pārliecinošu uzvaru 9:3. Trīs vārtus guva Kevins Šmits, pa diviem Krišs Treimanis un Andris Rajeckis, pa vienam – Emīls Dzalbs, Kaspars Lisovskis. Par labāko Cēsu komandā tika atzīts K. Treimanis, kura kontā arī divas rezultatīvas piespēles.

Nākamā spēle savā laukumā pret FK “Kurši”, un te cēsnieki pirmajā periodā neļāva pretiniekam ieskrieties, paši gūstot četrus bezatbildes vārtus. Otrā perioda sākumā liepājnieki gan divus vārtus atguva, taču “Lekrings” līdz trešdaļas beigām atjaunoja četru vārtu pārsvaru 6:2. Pēdējā perioda 41. sekundē FK “Kurši” guva ātrus vārtus, cerot ieķerties spēlē, taču mājinieki to neļāva, gūstot vēl divus vārtus un svinot uzvaru 8:3. Pa diviem vārtiem guva Jorens Malkavs un Bruno Be­ķeris, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja E. Dzalbs, K. Trei­manis, Roberts Zande un Kriš­jānis Tiltiņš, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju savā komandā.

Nākamā spēle bija pret turnīra tabulas pastarīti “RTU/ Rockets”, un cēsnieku pārsvars bija jūtams jau no pirmajām minūtēm. Tas izpaudās gan izdarīto metienu attiecībās 46:22, gan fināla rezultātā 10:3. Trīs vārti un divas rezultatīvas piespēles E. Dzalba kontā, divus vārtus guva K. Šmits, pa vienam – R. Zande, K. Treimanis, A. Rajeckis, K. Tiltiņš un Rūdis Jermacāns. Par labāko spēlētāju “Lekrings” rindās tika atzīts Kristiāns Miezītis.

Ar 42 punktiem 16 spēlēs “Lekrings” nostiprinājies turnīra tabulas vadībā. Otrajā vietā FBK “Valmiera” ar 37 punktiem 18 spēlēs, bet trešajā vietā “Apelsīns Oxdog Ulbroka”, kam 35 punkti 15 spēlēs.

Cīņa par play-off turpinās

Vēl saspringtāks spēļu kalendārs bija SK “Pārgauja” komandai, kas četrās dienās aizvadīja trīs spēles, izcīnot ļoti svarīgus punktus.

Pirmā spēle savā laukumā pret Bauskas florbolistiem. Lai arī šī komanda jau zaudējusi cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs, cīņa, vismaz divās pirmajās trešdaļās, izvērtās ļoti spraiga. Viesi lika atcerēties, ka spēle sākas ar pirmo sekundi un uzreiz vajadzīga maksimāla koncentrēšanās, jo jau 16. sekundē atklāja rezultātu. Tas mājiniekiem lika atmosties. Viņi pavisam drīz Bauskas komandai parādīja, ka noskaņoti uzvarai, divās minūtēs gūstot trīs vārtus un panākot 3:1. Iespējams, šai ofensīvai sekoja atslābums, jo līdz perioda beigām Bauskas komanda guva trīs vārtus, atpūtā dodoties pie viņiem pozitīva rezultāta 4:3.

Otrajā trešdaļā vispirms divus vārtus guva “Pārgauja”, atkal izvirzoties vadībā, bet tad Bauskas komanda īsā laikā atguva vadību 6:5, tā noslēdzās otrā trešdaļa. Pēdējā spēles nogrieznī mājinieki jau 36. sekundē panāca izlīdzinājumu, līdz fināla sirēnai gūstot vēl četrus vārtus, savus nosargājot neieņemtus un svinot uzvaru 10:6.

Trīs vārtus guva Gvido Lauga, kas tika atzīts par labāko savā komandā. Pa diviem vārtiem guva Olafs Zvīnis un Emīls Šūmanis, pa vienam – Dēvids Osītis, Krists Saldatenoks, Edgars Puriņš.

Jau nākamajā dienā spēle savā laukumā pret “Irlava/ Avant”, un iepriekšējās dienas uzvaras emocijas turpināja vadīt Stalbes komandu arī šajā spēlē. Visi galvenie notikumi risinājās pēdējā trešdaļā, kas sākās ar rezultātu 3:1 “Pārgaujas” labā. Irlavas komanda spēja panākt neizšķirtu, taču tad sekoja trīs bezatbildes vārti “Pārgaujas” izpildījumā, panākot 6:3, un, lai arī viesi centās spēli glābt, mainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, mājnieki spēja savu vārtus nosargāt, spēles izskaņā gūstot vēl vienus vārtus un svinot uzvaru 7:3.

Četri vārti E. Puriņa kontā, kurš tika atzīts par labāko savā komandā. Vārtus guva arī Mārtiņš Muižnieks, Jānis Boroduška un Kristaps Krujelis.

Diena atpūtai, un sekoja spēle pret FK “Kurši”, kas ir vieni no konkurentiem cīņā par play-off zonu. Laukumā valdīja ļoti līdzvērtīga cīņa, to parāda arī komandu izdarīto metienu attiecība 23:23. Pirmajā periodā vārti netika gūti, otrajā valdīja rezultatīvāks florbols, komandas kopā guva septiņus vārtus, periods noslēdzās 4:3 “Pārgaujas” labā. Pēdējās trešdaļas sākumā Stalbes komanda panāca 5:3, tomēr liepājnieki atspēlēja 5:5, un tā arī beidzās pamatlaiks. Pagarinājumā veiksmīgāk nospēlēja viesi, trešajā minūtē gūstot uzvaras vārtus. Tomēr vismaz viens punkts tika arī Stalbes komandai, kuras labā vārtus guva O. Zvīnis, J. Boro­duška, Māris Zicmanis, Miķelis Roops, Tomass Birstiņš. Par labāko spēlētāju “Pārgauja” rindās atzīts D. Osītis.

Atlikušajās spēlēs būs svarīgs katrs punkts, jo cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs būs ļoti sīva un šobrīd uz vietu astotniekā pretendē desmit komandas. Desmitajā vietā “Pārgauja” – 23 punkti 18 spēlēs. Tikpat punktu ir “Liel­vārde/ FatPipe”, kam gan divas spēles mazāk. 24 punkti 18 spēlēs ir FK “Kurši” komandai, bet “Talsu NSS/ Krauzers” komandai – 25 punkti 16 spēlēs.

Vēl pa vienai spēlei

Noslēgumam tuvojas sieviešu čempionāta regulārais turnīrs. Komandām jau nākamās nedēļas nogalē sāksies izslēgšanas turnīrs. Ir skaidrs, ka tajā piedalīsies gan “Līgatne”, gan “Lekrings”, atklāts jautājums, kura komanda ieņems piekto, kura – sesto vietu.

Aizvadītajā nedēļā Līgatnes florbolistes tikās ar abām Rubenes komandām, piedzīvojot divus zaudējumus. Vispirms savā laukumā spēle pret “Rubene-1”, kas izšķīrās tikai pēcspēles metienos. Līgatnietes visu spēli bija iedzinējos, sākot pēdējo trešdaļu 2:4. Itin ātri izdevās panākt 4:4, tad viešņas atkal izvirzījās vadībā, bet nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Līgatnes komanda atkal panāca neizšķirtu, un rezultāts 5:5 nemainījās atlikušajās pamatlaika minūtēs un arī papildlaikā. Pēcspēles metienos tomēr veiksmīgākas izrādījās viešņas, un “Līgatnes” komandai sāpīgs zaudējums 5:6. Divus vārtus guva Dina Štāle, pa vienam – Agnese Broliša, Liene Adamane un Laura Vancāne, kura tika atzīta par labāko savā komandā.

Nākamā spēle pret līdervienību “Rubene”, kas joprojām nav piedzīvojusi zaudējumu, un arī šajā spēlē tas nenotika. Fināla sirēnai skanot, 12:2 viņu labā. Līgatnes komandā vārtus guva A. Broliša un Rita Vāvere, bet labākās spēlētājas balva Initai Dimantei.

Trīs spēles aizvadīja arī “Lekrings”. Vispirms pamatīgs zaudējums pret “Rubene” 1:20, goda vārti Kates Melderes kontā, kura tika atzīta par labāko komandā.
Sekoja mačs pret “NND/ RJTC”, kurā pēc diviem periodiem rezultāts 3:3. Pēdējā trešdaļā cēsnieces ņēma spēli savās rokās, gūstot četrus bezatbildes vārtus un svinot svarīgu uzvaru 7:3. Pa diviem vārtiem guva Luīze Raseiceva un Katrīna Kārkliņa, pa vienam K. Meldere, Betija Raseiceva un Maija Zēmele – Bauere. Par labāko komandā atzīta L. Raseiceva.

Dienu vēlāk spēle pret FK “Ķekava”, kas izvērtās ļoti sīva. Otrā perioda septītajā sekundē Ķekavas komanda panāca 2:0 savā labā, bet tad Liliāna Jakovicka, L. Raseiceva un B. Raseiceva izvirzīja vadībā cēsnieces 3:2. Pēdējā trešdaļā Ķekavas komanda panāca izlīdzinājumu un vārti vairāk netika gūti. Viss noskaidrojās papildlaikā, kur 56 sekundes pirms tā beigām uzvaras vārtus guva Ķekavas komanda. Par labāko Cēsu komandā atzīta K. Meldere.

Šobrīd turnīra tabulā 5.vietā ar 19 punktiem atrodas “Līgatne”, bet sestajā ar 17 punktiem “Lek­rings”. Abām komandām atlicis aizvadīt pa vienai spēlei, kurās arī izšķirsies, kura regulāro turnīru noslēgts piektajā, kura – sestajā vietā.