Ziņas

Sabiedrība

Reģistrēts gripas aktivitātes kritums

Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēts gripas aktivitātes kritums – pie monitoringā iesaistītajiem ģimenes ārstiem reģistrēts par 102 klīniskiem gripas gadījumiem mazāk nekā nedēļu iepriekš, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktā gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati.

Pagājušajā nedēļā pie monitoringā iesaistītajiem ģimenes ārstiem reģistrēti 330 jauni klīniskie gripas gadījumi, kas liecina, ka gripas aktivitāte turpina samazināties. Saslimstība ar gripu samazinājās Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā un Valmierā. Savukārt tā palielinājās Gulbenē, Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī.

Pagājušajā nedēļā saslimstības vidējā intensitāte bija 312,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt nedēļu pirms tam – 402,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Visās vecuma grupās vēršanās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos ir samazinājusies, visaugstākā tā bija bērniem piecu līdz 14 gadu vecuma grupā.

Vēršanās ambulatorajās iestādēs citu akūtu augšējo infekciju (AAEI) gadījumos aizvadītajā nedēļā bijusi augstāka nekā iepriekšējā sezonā reģistrētajiem rādītājiem šādā pat laika periodā, taču nedaudz zemāka kā reģistrēta 2011.-2012. un 2012.-2013.gada sezonu attiecīgajā laika periodā.

SPKC epidemiologi brīdina, lai gan saslimstība ar gripu kopumā aizvadītajā nedēļā samazinājusies, joprojām turpinās plaša gripas izplatība, un tādēļ aicina iedzīvotājus ievērot gripas profilakses pasākumus pašiem, kā arī uzraudzīt, lai tos ievērotu arī bērni. SPKC speciālisti iesaka iedzīvotājiem ievērot personīgo higiēnu – bieži mazgāt rokas, roku tīrīšanai izmantot vienreizlietojamās salvetes, kā arī skalot degunu un kaklu.

Epidemiologi atgādina – parādoties slimības simptomiem, ir jāpaliek mājās un jāievēro ārsta norādījumi, tas palīdzēs ātrāk atveseļoties un arī izvairīties no gripas infekcijas izplatīšanas darba kolēģiem, skolas biedriem u.c.

LETA