Ziņas

Sabiedrība

Reģionos notiks informatīvās sanāksmes par sociālās jomas aktualitātēm

Labklājības ministrija (LM) no 16.septembra līdz 14.oktobrim rīkos ikgadējās reģionālās metodiski informatīvās sanāksmes pašvaldību sociālās jomas profesionāļiem, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Sanāksmes domātas pašvaldību atbildīgajām amatpersonām, kas atbild un ir iesaistītas sociālās politikas veidošanā, sociālajiem darbiniekiem un sociālā darba sektora vadītājiem un citiem sociālās jomas profesionāļiem.

Sanāksmju laikā klātesošos iepazīstinās ar aktualitātēm Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās”. Tāpat tiks diskutēts par izmaiņām invaliditātes politikas jomā, kā arī klātesošie tiks informēti par valsts finansētiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem vardarbībā cietušām pilngadīgām personām un vardarbības veicējiem.

Tāpat speciālisti stāstīs par sociālā dienesta un bāriņtiesas sadarbību bērnu ārpusģimenes aprūpē deinstitucionalizācijas procesa gaitā, Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ieviešanas aktivitātēm Latvijā, kā arī bēgļu sociālekonomisko iekļaušanu.

Pirmā sanāksme notiks 16.septembrī Vidzemes plānošanas reģionā, Valmieras kultūras centrā, Rīgas ielā 10. 30.septembrī sanāksme paredzēta Kuldīgā, Kuldīgas Mākslas namā, 1905.gada ielā 6, 4.oktobrī – Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33, 7.oktobrī – Rīgā, Labklājības ministrijā, Skolas iela 28, bet 14.oktobrī – Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, Krasta iela 17.