Ziņas

Sabiedrība

Redzētais Cēsīs pārsteidz amerikāņu žurnālistus

Pārsteidz viduslaiku vēsture. Amerikāņu žurnālisti, viesojoties Cēsīs, bija aizrauti ar redzēto.Foto: Aivis Riekstiņš

Cēsīs pagājušajā nedēļā piestāja amerikāņu žurnālistu grupa, kura bija ieradusies Baltijas valstīs, lai ko vairāk uzzinātu un pēc tam par piedzīvoto un redzēto pavēstītu saviem tautiešiem.

Cēsīs žurnālisti no Ņujorkas reģiona apmeklēja viduslaiku pili un piedalījās dažādās viduslaiku spēlēs un aktivitātēs. Tāpat viesi tika iepazīstināti nedaudz ar Cēsu Mākslas festivāla norisi un vecpilsētu. Dienas otrajā pusē žurnālistu ceļš veda uz Līgatnes padomju laika bunkuriem un uz Siguldu.
Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) speciāliste Lelde Beņķe, kura žurnālistus no Amerikas pavadīja, laikrakstam “Druva” norādīja, ka aģentūra daudz strādā pie tā, lai Eiropā un pasaulē popularizētu Latvijas tūrisma tēlu. Bieži ārvalstu žurnālistiem tiek organizēti šādi braucieni ar mērķi parādīt Latviju.

“Šo grupu uzņēmām kopā ar Igaunijas kolēģiem, pirmās piecas dienas viņi apceļoja Igauniju un tagad ieradušies Latvijā, lai turpmāko dienu laikā iepazītu mūsu valsti un tūrisma piedāvājumu,” norāda L. Beņķe un bilst, ka šobrīd TAVA strādā ar tādiem prioritāriem tirgiem kā Vācija, Zviedrija, Somija, Krievija, Lietuva un Igaunija.

“Iebraucēju skaits Latvijā turpina augt ik gadu, esam kā jaunu, interesantu tirgu fiksējuši arī Lielbritāniju, Norvēģiju, Austriju un NVS valstis, piemēram, Baltkrieviju, Gruziju. Ārpus Eiropas aktīvs darbs norit ar Japānu un, protams, arī ar Ameriku. Daudz stāstām par mūsu valsti un tūrisma iespējām, turklāt tālajos tirgos ejam visas trīs Baltijas valstis kopā, stāstot par šo reģionu kopumā,” saka L.Beņķe, norādot, ka ārvalstu tūristi visvairāk sajūsminās par Latvijas dabu, kultūrvēsturisko mantojumu, rokām darinātiem izstrādājumiem, eko kosmētiku. Daudziem tūristiem pat no Eiropas lielajām pilsētām liekas ļoti mīļi, ka Latvijā ir iespēja viesoties skaistās, klusās un sakoptās lauku sētās un, piemēram, pašiem uzcept maizes kukuli vai nokūpināt zivi.
Sagaidot amerikāņu žurnālistus Cēsu viduslaiku pilī, Cēsu Tūrisma informācijas centra vadītāja Andra Magone norādīja, ka vienmēr ir prieks Cēsīs uzņemt ārvalstu viesus.

“Runājot par šiem cilvēkiem, kuri pēc vizītes Latvijā un Igaunijā atgriezīsies mājās, lai kaut ko par mums uzrakstītu un pastāstītu, gribas domāt, ka viņiem pavadītais laiks būs šķitis interesants un aizraujošs. Domāju, ka tas, ko Cēsis un Vidzeme piedāvā tūrisma nozarē, varētu šķist interesants Amerikā un atbilstošs gan satura, gan kvalitātes ziņā. Gribētos, lai, runājot par Cēsīm, viņi uztvertu to, ka esam kultūras pilsēta un ka mums kultūrvēsturiskais mantojums ir ļoti sens. Amerikas vēsture ir daudz jaunāka, to jau esam pieredzējuši, ka amerikāņi, kas viesojas pie mums, vienmēr bijuši izbrīnīti par mūsu vēsturi un to, ko šeit var sajust, redzēt un baudīt. Bet tajā pašā laikā esam arī spēcīgi mūsdienu mākslas kvalitatīvā piedāvājumā,” bilst A. Magone.

Amerikāņu žurnālisti ar lielu interesi baudīja piedāvāto viduslaiku programmu Cēsu pilī un sajūsminājās gan par viduslaiku dārzu, gan tā laika aktivitātēm, spēlēm un pastaigu pa pils torņiem lukturīšu gaismā.

Laikraksta “Philagelphia Sun” žurnāliste Renē Gordona, daloties pirmajos iespaidos par Igauniju un Latviju, atzina, ka visvairāk viņu uzrunājusi daba, kā arī latviešu viesmīlība un bagātīgi klātie galdi.

“Jāteic, ka mūsu galamērķis ir pārsteigumu pilns, jo laikam jau amerikāņi neko daudz par Igauniju un Latviju nezina un pat iedomāties nevar, ka šeit mūs var sagaidīt tik daudz jautrības un interesantu lietu. Mani pārsteidz jūsu “mega” vēsture, kuras Amerikā vienkārši nav, pārsteidz viesmīlība un jaukie cilvēki, kurus sastopam ik uz soļa. Vārdu sakot, es teiktu, ka Latvija mums ir milzīgs pārsteigums!” teic žurnāliste.
TAVA pārstāve atzīst, ka šie cilvēki ik dienas piedzīvo daudz interesanta un aizraujoša, jo programmā ir ietvertas vislabākās tūrisma vietas Latvijā.
“Redzu, ka grupa daudz pieraksta savos blociņos, ieraksta audio sarunas. Domāju, pēc viņu viesošanās divās Baltijas valstīs sagaidīsim ļoti jaukus stāstus par Latviju tālajā Amerikā,” secina L. Beņķe.