Ziņas

Sabiedrība

Reabilitācijai no Ukrainas Smiltenē šovasar ieradīsies desmit bērni

Rehabilitācijai Smiltenes bērnu un ģimenes atbalsta centrā šovasar ieradīsies desmit bērni no Ukrainas militārā konflikta skartajiem rajoniem, aģentūrai LETA pastāstīja centra vadītāja Ļubova Ņikiforova.

Plānots, ka pirmā bērnu grupa no Ukrainas Smiltenes bērnu un ģimenes atbalsta centrā ieradīs jūlijā vai augustā. Rehabilitācijas gaitā ukraiņu bērni dosies izbraukumā uz Jūrmalu, viesosies pie vietējiem uzņēmējiem, tiks iepazīstināti ar vietējām tradīcijām, piedalīsies dažādos citos pasākumos.

Izdevumus, kas saistīti ar Ukrainas bērnu uzturēšanos centrā, ēdināšanu un rehabilitāciju, segs vietējā pašvaldība.

Lēmums par ukraiņu bērnu uzņemšanu pieņemts pēc tam, kad centra pārstāvji tikušies ar Latvijas goda konsuli Ukrainā Jeļenu Višņakovu.

Jau informēts, ka marta sākumā latviešu amatpersonas tikās ar uzņēmējiem no Čerņigovas apgabala, un jau pagājušajā otrdienā Višņakova ieradās Latvijā atbildes vizītē.

Tikšanās gaitā goda konsule sarunā ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču uzsvēra nepieciešamību piesaistīt ārvalstu sadarbības partnerus, lai atbalstītu Ukrainas biznesu. Savukārt Pildegovičs apliecināja Višņakovai gatavību no Latvijas puses, lai risinātu visus iespējamos jautājumus par palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Tāpat Višņakova pastāstīja par programmām, kas tiks īstenotas konsulāta aizgādībā, lai attīstītu Latvijas un Ukrainas sadarbību ekonomikas, lauksaimniecības un humānās palīdzības jomās.

Īpašu uzmanību, tiekoties ar Saeimas deputātu Aināru Mežuli, Višņakova pievērsusi iespējām sniegt palīdzību cietušajiem Austrumukrainā.

“Cietušajiem bērniem steidzami nepieciešama psiholoģiskā reabilitācija speciālistu uzraudzībā. Esam gandarīti, ka centra administrācija ātri reaģējusi uz mūsu lūgumu un atbalstījusi iniciatīvu tuvākajā laikā uzņemt pirmo cietušo bērnu grupu,” sacīja Višņakova.

Višņakova apsolījusi uzņemties kontroli pār šo programmu, lai darītu visu iespējamo, lai jau tuvākajā laikā pirmā Ukrainas bērnu grupa ierastos Smiltenē.

LETA