Ziņas

Sports

Raunas hokejs šogad rullē

Vidzemes atklātais hokeja čempionāts rit pilnā sparā, un šajā sezonā lielisku sniegumu rāda abas “Raunas bruģakmens” komandas: gan spēcīgākajā līgā startējošā, gan veterāni.

Taču pirms runāt par komandu sniegumu, jāatzīmē vēl kāds ar Raunas hokeju saistīts, patīkams notikums. Proti, Vidzemes hokeja slavas sienā šogad iemūžināts Raunas hokeja dzīves organizētājs un iedvesmotājs Andris Abrāmovs. Pērn par godu Vidzemes Olimpiskā centra desmitajai jubilejai ledus hallē atklāja Vidzemes hokeja slavas sienu, kurā iemūžināja četrus hokejistus, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu hokeja attīstībā Vidzemē. Viņu vidū arī Cēsu hokeja entuziasts Ivars Martinsons. Šogad valsts svētku nedēļā, turpinot iesākto tradīciju, Vidzemes hokeja slavas sienu papildināja vēl četru hokejistu vārdi, tajā ierakstīts arī A. Abrāmovs. Viņš atzīst, ka tas ir patīkams novērtējums: “Protams, ir gandarījums, jo tiek novērtēts tas, ko visu laiku esmu no sirds darījis. Esmu ar komandu kopš pašas pirmās Vidzemes čempionāta sezonas, sākotnēji tā gan bija Līgatnes komanda, bet desmit vīri palikuši no pirmsākumiem. Patiesībā jau tieši hokejisti pelnījuši šo novērtējumu, jo bez viņiem tās plāksnītes pie slavas sienas nebūtu. Paldies par hokejā kopīgi pavadītajiem gadiem un spēlēm!”

Arī abas Raunas komandas parūpējušās, lai šī sezona A. Abrāmovam, kurš ir komandu menedžeris, būtu īpaši patīkama. 1.un 2.līgas kvalifikācijas turnīrā “Raunas bruģakmens” ir līderi, deviņās spēlēs gūtas deviņas uzvaras. Vārtu attiecība 55:16. Pēdējā aizvadītajā spēlē Raunas komanda ļoti pārliecinoši pieveica “Ledus vilkus” 11:2. Trīs vārtus guva Māris Kligins, pa diviem – Sandis Sprincis, Pauls Krūmiņš, Jānis Jankovičs, pa vienam – Rolands Kragliks un Gvido Grēns. Pēc aizvadītajām spēlēm komandā rezultatīvākais ir S. Sprincis, kura kontā 13 vārti un astoņas rezultatīvas piespēles.

Čempionāta nolikums paredz, ka 17 komandas pirmajā posmā aizvada viena riņķa turnīru, kurā noskaidrojas astoņas komandas, kas spēlēs 1.līgā, un otras astoņas, kas cīnīsies 2.līgā. Lai arī jāaizvada vēl septiņas spēles, ir gandrīz skaidrs, ka pirmo reizi savā vēsturē “Raunas bruģakmens” būs kvalificējušies 1.līgai.

A. Abrāmovs norāda, ka sekmīgo sniegumu veicinājusi apvienošanās ar Siguldas komandu: “No Siguldas nāk lieliski spēlētāji, prieks, ka viņi ir ar mieru aizstāvēt “Raunas bruģakmens” krāsas. Viņiem pašiem būtu stipra komanda, bet nav viena aktīvā, kā smejamies, – tēva, kurš uzņemtos organizatoriskos jautājumus. Jo darāmā, lai saorganizētu spēlētājus, veiktu citu nepieciešamo, pietiekami daudz, un man tas ir kā otrs darbs, ko daru brīvajā laikā.”

Nākamā spēle kvalifikācijas posmā “Raunas bruģakmens” hokejistiem notika sestdien ar “SCO Centrs” hokejistiem, kuri turnīra tabulā atrodas 15.vietā. Otrajā čempionāta posmā labākās astoņas komandas izspēlēs vēl viena apļa turnīru, lai noskaidrotu izslēgšanas spēļu pārus.

Arī veterānu turnīrā “Raunas bruģakmens/ S!” ir līderos, ar 18 punktiem ieņemot otro vietu. Tikpat punktu arī “HK Tartu Dynamo” komandai. Savstarpējā spēlē uzvarēja igauņi, taču viņi zaudēja Sedas komandai, kuru Raunas hokejisti uzvarēja. Pēdējā spēlē ar 6:1 uzvarēja komandu “Smiltenes Vanagi”. Trīs vārtus guva S. Sprincis, pa vienam – Sandijs Liekniņš, Andris Jefimovs, Pēteris Beķeris.

A. Abrāmovs stāsta, ka novārtā nav pamests arī Raunas hokejs, jo šogad atdzimis āra hokeja laukums: “Vecais laukums tika demontēts, uzliets jauns asfalts, nopirkti plastmasas borti, ir jauns apgaismojums. Atliek tikai gaidīt ziemu!”