Ziņas

Sports

Raunas futbolistu veiksmīgākā vasara

Uzvarām bagātu vasaru aizvadījuši “FK Rauna” futbolisti. Dažādos turnīros piedzīvoti tikai divi zaudējumi, pēdējais īpaši sāpīgs, jo zaudēts finālcīņā par Latvijas čempionu titulu amatieriem futbolā 7:7. Turklāt zaudēts pēcspēles sitienu sērijā.

Bet visu pēc kārtas. Jau otro gadu “FK Rauna” spēlēja Cēsu novada atklātajā futbola 7:7 čempionātā. Pērn izcīnīts čempionu tituls, šogad mērķi lielāki. Ko­mandas kapteinis un menedžeris Elvijs Reķis stāsta, ka bija apņemšanās Cēsu čempionātā nezaudēt nevienu no 14 spēlēm: “Tas bija samērā ambiciozi, jo arī te ir spēcīgas komandas. Tomēr tas izdevās, bija 13 uzvaras, tikai pēdējo spēli beidzām neizšķirti. Sezonā guvām 68 vārtus, ielaidām 11, kas ir atzīstams sniegums.”

Cēsu čempionātā rezultatīvākais spēlētājs komandā bija Edgars Lācis, kurš guva astoņus vārtus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles, bet labākais vārtu guvējs bija E. Reķis, gūstot 11 vārtus. Uzvara ļāva kvalificēties Vidze­mes čempionātam. Pērn “FK Rauna” Vidzemē palika otrajā vietā, zaudējot Val­mieras komandai un netiekot uz Latvijas finālu. Šīs sezonas mērķis bija pārvarēt arī šo barjeru, kas izdevās.

“Pirmā spēle bija pret galvenajiem konkurentiem “SK Spēks” no Valmieras. Spējām viņus uzvarēt, un bija pārliecība, ka šoreiz brauksim uz valsts čempionāta finālu, kas arī piepildījās. Līdz ar to sākotnējos mērķus bijām izpildījuši, izvirzījām nākamo – labi startēt valsts čempionāta finālā. Taču pietrūka veiksmes, lai varētu sevi saukt par Latvijas čempioniem amatieru futbolā 7:7.
Apakšgrupā piedzīvojām zaudējumu pret Ludzas komandu, bet šī spēle neko nemainīja, jo bijām jau nopelnījuši vietu pusfinālā. To pārvarējām, un finālā pretī stājās Kalupes komanda, kurā pārsvarā spēlē daugavpilieši. Sākumā izvirzījāmies vadībā, spēle bija mums parocīga, diemžēl vienā brīdī neveiksmīgi zaudējām vārtus. Centāmies izraut uzvaru, bija iespējas, bet bumba vārtos negāja. Sekoja pēcspēles sitieni, kas tomēr ir kā loterija, un tajā veiksme bija pretinieku pusē.

Ir liela rūgtuma sajūta, jo spēle bija ņemama, taču būt vicečempioniem arī nav slikti. Mums bija gods turnīrā pārstāvēt Vidzemi, Cēsis, Raunu,” saka E. Reķis. Viņš atzīst, ka ir patīkami turnīros startēt ar sava ciema nosaukumu un šī patiešām ir īsta Raunas komanda. 90 procenti spēlētāju mācījušies Raunas vidusskolā, tur kopā sākuši spēlēt vēl pamatskolas laikā. Ienāk jau arī jauni spēlētāji, spēlētāju jaunākie brāļi, kuri pamazām iesaistījušies komandā. “Komandā ir arī divi cēsnieki, kuri daudzus gadus spēlē pie mums, laikam patīk mūsu komandas gars. Komandā attiecības ir labas, esam kā viena liela ģimene, zinām, ko kurš uz laukuma darīs. Esam draugi gan laukumā, gan ārpus tā,” stāsta E. Reķis.

Komandas pastāvēšanas gados sasniegts daudz, uzvarēts daudzos turnīros, un esot pat problēma, kur likt izcīnītos kausus. Tagad ir cerība, ka pēc sporta zāles uzcelšanas Raunā komandai atvēlēs stūrīti trofejām, lai cilvēki redz, ko savulaik futbolisti ieguvuši.

“Mums paveicies ar pašvaldību, kas mūsu komandu vienmēr atbalstījusi. Patīkami, kad uz vienu no Cēsu čempionāta posmiem kuplā pulkā ieradās pašvaldības pārstāvji, lai mūs atbalstītu klātienē. Paldies visiem atbalstītājiem, kuri bija klāt arī Vidzemes un Latvijas finālos. Varam būt lepni par saviem līdzjutējiem,” ar gandarījumu saka E. Reķis.

Jāatzīmē, ka Latvijas finālturnīra noslēgumā E.Reķis saņēma balvu kā labākais komandas menedžeris. Elvis jau gadiem ir tas, kurš komandu satur kopā, kurš iepriekšējā vakarā pirms spēles visus sazvana, atgādina, ka neko nevajag aizmirst. Mūsdienās saziņa kļuvusi vieglāka, izveidota sava “WhatsApp” grupa, un pietiek ar vienu ziņu, lai tā sasniegtu visus.

Vaicāts par komandas panākumu atslēgu, E. Reķis norāda uz vairākiem aspektiem: “Pirmām kārtām daudz trenējāmies individuāli, lai būtu labāka fiziskā sagatavotība. Katrs cenšas kļūt labāks, un redzu, ka tas izdodas. Futbolā 7:7 svarīga gan individuālā meistarība, gan komandas taktiskā spēle. Pirms katras spēles vienmēr cenšamies pārrunāt, kā spēlēsim, lai darbotos vienoti. Lai varētu veiksmīgi spēlēt, jāņem vērā daudz nianšu, mums tas izdodas.”

Futbols netiek nolikts malā arī ziemā, komanda spēlē telpu futbola turnīrā Līgatnē. Kapteinis norāda, ka atšķirība starp āra un telpas futbolu, tā saukto futzālu, ir liela. Telpā visa spēle pārsvarā notiek, bumbai esot pie grīdas, vien ar retiem izņēmumiem, jo bumba ir tāda, kas īpaši neatlec. Telpā viss notiek ātrāk, un sezonas maiņas brīžos spēlētājiem jāspēj pārslēgties no viena futbola uz otru.

“Vēlme spēlēt futbolu ir, tas tomēr ir sporta karalis. Atzīstami, ka Cēsīs atkal notiek šie turnīri, paldies Mārtiņam Jarohovičam, kurš to atdzīvināja. Labi, ka tiek piedāvāts mazais formāts, jo lielajam futbolam pavisam citas prasības, tur daudz grūtāk visu noorganizēt,” saka E. Reķis.

Lai arī komandai sezona veiksmīga, pašam tā beigusies ne uz tik labas nots. Pēdējā Cēsu čempionāta spēlē gūta trauma, kas liedza spēlēt, un turpmākajās spēlēs nācās būt par treneri. Šobrīd ir neziņa par nākotni, bet Elvijs pārliecināts, ka futbolu nepametīs, ja nevarēs spēlēt, būs komandas treneris un menedžeris.

Komandas “FK Rauna” sastāvā šosezon laukumā devās: Elvijs Reķis, Egīls Reķis, Jānis Reķis, Kārlis Zernis, Mārtiņš Zernis, Toms Laks, Edgars Ozols, Uldis Tūters, Māris Spalviņš, Edgars Lācis, Jurģis Zumbergs, Dāvis Zujāns, Elvis Eglītis, Māris Pilsētnieks un Justs Gūtmanis.