Ziņas

Sabiedrība

Raunas centrā ziedu ugunskurs

Top vides objekts. Raunēnietes Linda Vecgaile, Lilita Blūma, Solvita Auziņa, Valentīna Ņilova, Anita Lubūze, Ilze Podniece, Digna Soboļeva no ziediem veido ugunskuru.Foto: Sarmīte Feldmane

Raunā pirms svētkiem allaž tiek piedomāts, kā pagasta centru, kas arī ikdienā ir bagāts ar ziedošām puķēm, vēl kā īpaši izcelt. Radās doma, ka varētu izveidot Ziedu ugunskuru.

Par piemērotāko vietu atzina skvēru pie pagastmājas, blakus novadnieka, tautas dziesmu vācēja un daudzu pazīstamu apdaru veidotāja Jāņa Cimzes piemineklim. Tas reizē būtu arī sveiciens viņam Jāņos.

Pagasta daiļdārzniece Solvita Auziņa aicināja ikvienu iesaistīties, sanest puķes no dārziem un kopā veidot ziedu ugunskuru. Īpaši tika uzrunātas bijušās Puķu draugu kopas dalībnieces. Viņas ar prieku iesaistījās.

“Mēs vienmēr atbalstām kā varam. Parasti Raunas vārdadienā pie pieminekļa no ziediem izveidojam kādu kompozīciju, uzrakstu Rauna. Ugunskurs ir kas jauns,” atzina raunēniete Vija Bernarde un piebilda, ka Puķu    draugu kopas dalībnieces ir jau cienījamos gados. Prieks, ka nākamās paaudzes ieinteresētas, lai Rauna būtu skaista. Viņai piekrita Vera Jūrmalniece, kas uz ziedu kārtošanu bija atnākusi kopā ar mazdēlu Jāni. “Ir svarīgi, ka kāds uzaicina un apvieno cilvēkus. Kopā var daudz izdarīt. Rauna vienmēr ziedēs, bet puķu nekad nevar būt par daudz,” pārdomās dalījās raunēniete.

Aplī tika salikti koka bluķīši, vidū iestiprināta meija, apkārt tai kā dažādu krāsu liesmas spēlējās ziedi. Peonijas, īrisi, lupīna, jasmīni, kazbārži, kalmes, pļavu puķes – katra izgaismojās vakarsaulē. “Ja būs vējš, vai nesagāzīsies? Varbūt labāk stiprināt spēcīgāk,” ik pa laikam ierosināja kāda ziedu ugunskura veidotāja.

Otru ziedu ugunskuru  raunēnietes izveidoja uz brīvdabas estrādes. Nakts tumšajā laikā tas tika izgaismots.

“Prieks, ka iesaistījās dažādas paaudzes. Kad darbu beidzām, kopā ar Puķu draugu kopas bijušajām dalībniecēm atcerējāmies, kā viņas rotājušās Raunā, veidojušas stādījumus. Valentīna Ņilova bija izcepusi plātsmaizi, bija jauka pasēdēšana. Ar tādu īstu pirmsjāņu noskaņu, kad sēta ir sakopta, var nākt līgotāji. Izskanēja ideja, ka tagad jau nākamajām paaudzēm vajadzētu turpināt Puķu draugu kopas darbības,” atklāja pagasta kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile un uzsvēra, ka vasarā, kad Raunā notiek dažādi gana vērienīgi pasākumi, vides rotāšanai vienmēr ļoti noder ieinteresētu cilvēku atbalsts.

Brīvajās dienās pie Ziedu ugunskuriem Raunā daudzi fotogra­fējās. Ne tikai raunēnieši, arī pagasta viesi, ekskursanti. Agrā Jāņu rītā ziedu ugunskuri, pielijuši ar rasu, saulē mirdzēja – te zeltā, te sudrabā.