Ziņas

Sabiedrība

Raunā uguns nopostījusi dzīvojamo māju un divus transportlīdzekļus

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 15 ugunsgrēki, cilvēki tajos nav cietuši, taču kāda ugunsnelaime Raunas novadā nodarījusi pamatīgus materiālos zaudējumus.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), vakar plkst.18.52 tika saņemts izsaukums uz Raunas novada Raunas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg ēkas pirmais stāvs 100 kvadrātmetru platībā, otrais stāvs 100 kvadrātmetru platībā un bēniņi 190 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēkā izdevās iztikt bez cilvēku upuriem, taču ēkas pirmajā stāvā esošajā garāžā sadega vieglā automašīna un motocikls. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst.1.10. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa portālu eDruva informēja, ka ugunsgrēka likvidēšanā strādāja 17 ugunsdzēsēji no Cēsīm, Smiltenes, Valmieras un Jaunpiebalgas.

Savukārt plkst. 5.01 ugunsdzēsēju glābēju  palīdzība bijusi nepieciešama Alūksnes pusē. Izsaukums saņemts uz Alūksnes novada Zeltiņu pagastu, kur uz autoceļa Alūksne – Silakrogs braucamās daļas bija pārkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu sakārtoja. Darbi tika pabeigti plkst. 5.36.

Kopš gada sākuma valstī reģistrēti 8615 ugunsgrēki, kuros cietis 261, bet gājuši bojā 74 cilvēki.