Ziņas

Sabiedrība

Rauna pārtop par Skaistkalniem

Skaistkalnos viss notiek. Te tikko nodzēsts ugunsgrēks.Foto: Marta Martinsone – Kaša

Pērnā gada nogalē Raunā strādāja kinoļaudis. Te tapa jaunais TV3 ikvakara seriāls “Viss pa jaunam!”. To uzņem producentu kompānija ”Platforma Filma”, un veidotāju vidū ir producents Andrejs Ēķis, režisori Aigars Grauba, Zanda Seņkova un Reinis Ūbelis.

“Rauna ir skaista, maza pilsētiņa. Te centrā viss vienuviet, te mazās ieliņas, mājas. Filmējam Rīgā uzbūvētā paviljonā, arī Bulduru dārzkopības vidusskolas siltumnīcās, bet ārskati, māju fasādes būs no Raunas,” atklāj producente Evita Bērziņa un piebilst, ka pati savulaik Raunā bijusi uz Dabas koncertzāles koncertu pie Staburaga.

Evita atzīst, ka ir pārsteigta par raunēniešu atsaucību un ieinteresētību, atbalstu. “Mūs laipni uzņēma pašvaldība, palīdzēja, ja nepieciešams. Arī novada ugunsdzēsēju mašīna un šoferis būs redzami filmā. Dzīvojām “Jaun- Ieviņās” pie gādīgiem saimniekiem, kuri mūs ļoti lutināja,” stāsta Evita.

Raunas pašvaldības izpilddirektore Linda Zūdiņa ”Druvai” atzīst, ka kino grupai palīdzēts nedaudz. “Viņi izmantoja jauniešu centra telpas. Palīdzējām nodibināt nepieciešamos kontaktus,” saka izpilddirektore un uzsver, ka visiem būs prieks redzēt Raunu seriālā. Tā ir laba reklāma, gan jau kāds televīzijā redzēto gribēs ieraudzīt dzīvē.
Filmēšanas dienas Raunā bija notikumiem bagātas. Daudzi nāca skatīties, daudzi arī iesaistījās masu skatos. “Esam Skaistkalnu iedzīvotājas. Tikko pie baznīcas nodzēsa ugunsgrēku, sveicām mūsu varoni Sandi,” lomās iejutušās, pastāsta raunēnietes Lilita Blūma un Valentīna Zaula. Abām tā ir pirmā kino pieredze. “Bija aicinājums pieteikties, piezvanījām un iesaistījāmies. Interesanti. Mūs ļoti uzmanīja, lai labi jūtamies. Ārā bija diezgan auksts,” piebilst Valentīna.

Producente Evita Bērziņa nedaudz ieskicē jaunā seriāla sižetu. Tas ir portugāļu seriāla adaptācija. “Seriālā ir 30 galvenie varoņi. Viņi gan dzīvo Skaistkalnos, gan pārceļas turp uz dzīvi. Katram ir savs raksturs, dzīvesstāsts. Viss sākas, kad Dāvis, kuru spēlē Dainis Grūbe, pārceļas uz mazpilsētu. Taču darbība nenotiek tikai ap galveno varoni,” izstāsta Evita un uzsver, ka seriālā viss notiks ātri, darbība netiks stiepta.

Filmēšanas laukumā “Druva” satika aktierus Kasparu Godu un Lienu Šmuksti. Viņi ir Astra un Miķelis Pumpuri. Astrai pieder veikals – kafejnīca, un viņa, protams, ir visu notikumu centrā. Miķelis ir santehniķis, celtnieks, automehāniķis, vienkārši sakot, cienījams vīrs.
“Mums ir pirmā filmēšanas diena. Tikko iepazināmies, izrādās, mums ir dēls,” ar smaidu stāsta Kaspars, bet Liena viņam atgādina, ka abi ar viņu ļoti lepojas. “Kāds Raunā ieslēdzis ziemu, bet viss te ir labi. Komanda radoša, viss notiek,” uzsver Kaspars.

Galvenās lomas seriālā atveido pazīstami latviešu aktieri – Dainis Grūbe, Iveta Pole un Anta Aizupe. Piedalās arī Juris Žagars, Inga Alsiņa, Inga Tropa un citi.
“Visi runā, ka latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta. Taču latviešos izteikts ir arī aktiera gēns. Viņi gatavi nākt, piedalīties, stāvēt aukstumā, ļaut sev virsū gāzt ūdeni un pēc daudzām stundām pajautāt: “Vai mēs rīt varam atkal atnākt?” Tas ir apbrīnojami!” pārdomās dalās “Viss pa jaunam” producente un piebilst:

“Ja cilvēki tādi nebūtu, mums nebūtu ne filmu, ne seriālu. Seriāla filmēšana turpināsies. Raunā būsim atkal, un masu skatiem aktierus vajadzēs.”
Producentu kompānijas “Plat­forma Filma” līdz šim realizēto projektu kontā ir tādas populāras filmas kā “Rīgas sargi”, “Sapņu komanda 1935”, “Svingeri”, “Na­meja gredzens” un “Blēži”.

Lai uzzinātu, kurā mājā Raunā, pareizāk sakot, Skaistkalnos, dzīvo galvenais varonis, kas pilsētiņā notiek, jāgaida vairs nepilns mēnesis.