Ziņas

Sabiedrība

Raunā kaļ, Ventspilī tikai drukā

Raunas suvenīrs. Pašvaldības uzņēmējdarbības un lauksaimniecības konsultante Inita Dzenīte un uzņēmēja Sintija Rude lina maisiņos ikvienam veselībai liek liepziedu tēju, lasīšanai - leģendu par naudas lādi, bet piemiņai no Raunas - dālderi. Par idejas īstenošanos gandarīts uzņēmējs Uldis Rudzītis, kuram jau ir jaunas ieceres, un tūrisma organizatore Justīne Buliņa.Foto: Sarmīte Feldmane

Ar lepnumu secināja Raunas tūrisma uzņēmēji, kad “Jaun-Ieviņu” saimnieks Uldis Rudzītis rādīja dālderus. Ir īstenojusies uzņēmēju kopīga ideja. Novada tūrisma uzņēmējiem bija vairākas kopīgas mācības par mārketingu, vēlāk viņi izteica idejas, kā Raunai piesaistīt tūristu un ekskursantu interesi. Pēc diskusijām visi vienojās, ka Raunai nav nekas īpašs jāizdomā, tai taču ir savs dālderis, ir arī leģenda.

“Dzīvojam stāstnieku gadsimtā, cilvēkiem vajag stāstus. Pērkot kādu suvenīru, tam vajadzīga leģenda, kas piesaista,” pārliecinājies Uldis Rudzītis, bet “Siera ražotnes” īpašnieks Ilmārs Ceriņš uzsver, ka Raunai tagad ir kas tāds, kā citiem nav. “Mums ir suvenīrs – dāvanu karte, kuru var glabāt par piemiņu, dāvināt un var arī par pieciem eiro pie mums iepirkties,” skaidro Ilmārs, piebilstot, ka maisiņš ar dālderi maksā septiņus eiro. “Visi novada tūrisma uzņēmēji ir informēti, iesaistās tie, kuri vēlas. Domāju, ar laiku, redzot, kā viss notiek, iesaistīsies arī citi,” vērtē Uldis Rudzītis un piebilst, ka par tiem uzņēmējiem, pie kuriem varēs iepirkties par dālderiem, nopirkt dālderus, jaunākā informācija būs domes mājaslapā. Tūrisma informācijas centrā dālderi būs vienmēr nopērkami.

Suvenīrs nav tikai izkalts dālderis. Izgatavoti linu maisiņi, kurus rotā Justīnes Buliņas zīmētais logo, tajā tiek ielikta zāļu tēja, stāsts par lielo naudas lādi zem Raunas pils drupām. Protams, arī dālderis.

“Ideja ir dzīvotspējīga. Kaltas naudas nevienam nav. Ventspils ventiņi ir zināmi, bet arī citur par šādu suvenīru – dāvanu karti, pašu kaltu monētu – neesmu dzirdējusi. Pamats kalt dālderus raunēniešiem ir, jo te taču bija arhibīskapa pils,” viedokli pauž tūrisma firmas “Balt-Go” vadītāja Līga Pommere un piebilst, ka dālderis vispirms ir suvenīrs, ne jau kāds pirks suvenīru, lai to tūlīt apmainītu pret preci. “Kādam uzdāvinās, viņš painteresēsies, kas tā Rauna vai Ronnenburga tāda ir. Tā mēs sevi popularizēsim, ieintriģēsim, lai brauc pie mums,” uzsver Uldis Rudzītis.

Ar Raunas jeb Ronnenburgas dālderiem pagaidām var iepirk­ties SIA “Latvijas ķiploks”, “Siera ražotne”, “Latnature”, tos var izmantot, iegādājoties produkciju vai izmantojot “Jaun-Ieviņu” pakalpojumus, kā arī zemnieku saimniecībā “Mež­rozes” izaudzēto un pārstrādāto.

“Ideja ir sākusi dzīvot. Tagad svarīgi stāstīt, ka mums ir tāds suvenīrs, ka tas ir īpašs. Un tā arī ir,” saka uzņēmēja Sintija Rude.

Viens komentārs

Anna

Tikai žēl, ka Raunā nav labas vietas , kur ieturēt maltīti.

Komentāri ir slēgti.