Ziņas

Sabiedrība

Raunā atklās šķiroto atkritumu nodošanas laukumu

Šodien notiks svinīga ekolaukuma jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma atklāšana Raunas novadā, Parka ielā 4c, kurā piedalīsies pašvaldības un SIA ZAAO pārstāvji.

Kā aģentūru LETA informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane, pasākumu aicināti apmeklēt visi interesenti.

Atkritumu šķirošanas infrastruktūra tiek attīstīta, balstoties uz Ziemeļvidzemes reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu. Mērķis ir panākt, lai otrreizējai pārstrādei tiktu atgriezts pēc iespējas vairāk izejvielu un iedzīvotāji varētu samazināt savus rēķinus par nešķirotu atkritumu izvešanu.

Ekolaukumā no privātpersonām bez maksas tiks pieņemti tie atkritumi, kas ir derīgi otrreizējai pārstrādei, – papīrs un kartons, dzērienu kartona iepakojums (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēve, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums, pudeļu un burku stikls, sadzīves metāla priekšmeti, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī noteiktu veidu sadzīvē radušies bīstamie atkritumi. Par nelielu samaksu ekolaukumā privātpersonas varēs nodot arī nestandarta atkritumus – lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus un logu stikla atkritumus. Ikdienā laukuma pārzinis konsultēs arī par citiem ZAAO sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī izsniegs “big-bag” maisus būvniecības atkritumu savākšanai.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi izlietoto iepakojumu, piemēram, makulatūru, kartonu, stiklu, plēvi, PET pudeles, kuru nodot ekolaukuma pārzinim. Tādējādi varēs tikt pie pirmajiem trim zīmogiem ekolaukuma atlaižu kartē. Ar karti, regulāri nododot šķirojamo materiālu ekolaukumā un sakrājot 10 zīmogus, iespējams saņemt atlaidi mājsaimniecības ikmēneša sadzīves atkritumu izvešanas rēķinam.

Ekolaukums būs atvērts pirmdienās un otrdienās no plkst.10 līdz 14, ceturtdienās un piektdienās no plkst.14 līdz 18, sestdienās no plkst.10 līdz 14. Svētdienās un trešdienās laukums slēgts.

Šis būs jau divdesmitais šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības teritorijā. Divi ekolaukumi atrodas Cēsīs, divi Valmierā, pa vienam Rūjienā, Salacgrīvā, Jaunpiebalgā, Augšlīgatnē, Alojā, Mazsalacā, Strenčos, Krimuldā un poligonā “Daibe”. ZAAO birojs atrodas Valmierā, bet ir arī vairāki ekolaukumi, kuros nodrošinātas biroja funkcijas, tie atrodas Balvos, Limbažos, Saulkrastos, Smiltenē un Valkā.