Ziņas

Sabiedrība

Rankas traģiskajā avārijā iesaistītais auto bija noņemts no uzskaites; vērtēs arī darba devēja atbildību

Kravas automašīna, kas bija iesaistīta traģiskajā satiksmes negadījumā Rankas novadā, bija noņemta no uzskaites, aģentūru LETA informēja Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks.

Policija nolēmusi vērtēt arī uzņēmuma atbildību, pavēstīja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins.

Viņš norādīja, ka kriminālprocess tiek izmeklēts par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tas izraisījis cilvēka nāvi.

1967.gadā dzimušajam kravas automašīnas “MAZ” vadītājam, kurš tiek turēts aizdomās par negadījuma izraisīšanu, iepriekš vairākkārt bijušas uz laiku atņemtas autovadīšanas tiesības par braukšanu alkohola reibumā. Iepriekšējo lēmumu par autovadīšanas tiesību atņemšanu tiesa pieņēma 2013.gadā, un aizliegums ir spēkā līdz 2017.gadam.

Kriminālprocesā tiks vērtēta arī juridiskās personas – kravu pārvadājumu uzņēmuma, kurā šoferis strādājis, – iespējamā atbildība, ņemot vērā, ka uzņēmumā strādājusi un negadījumā ir iesaistīta persona, kurai bijis spēkā autovadīšanas tiesību aizliegums.

Negadījuma apstākļu noskaidrošanai ir nozīmētas arī tehniskās ekspertīzes.

Lūks aģentūrai LETA pastāstīja, ka ir noskaidrots iesaistītais uzņēmums, taču izmeklēšanas interesēs to neatklāja. Viņš informēja, ka šoferis kravā vedis smiltis, taču šobrīd vēl nevar pateikt, uz kurieni tās tikušas transportētas.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 260.panta par transportlīdzekļu ekspluatācijas un ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kas izraisījis smagas sekas. Par šo pārkāpumu šoferim draud brīvības atņemšana līdz pat desmit gadiem. Šobrīd šoferis ir aizturēts uz likumā noteiktajām 48 stundām.

Jau ziņots, ka vakar uz ceļa Gulbene-Smiltene notika divu automašīnu sadursme, kurā dzīvību zaudēja trīs cilvēki, tostarp divi bērni.

1967.gadā dzimis vīrietis, vadot kādam Smiltenes uzņēmumam piederošu kravas automašīnu MAZ, izbrauca no mazāk svarīga ceļa un nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Audi 100”, kā rezultātā notika sadursme.

Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Audi 100” vadītāja, 1977.gadā dzimusi sieviete, un 2010.gadā dzimis bērns, bet gāja bojā trīs automašīnas “Audi” pasažieri – 1938.gadā dzimusi sieviete, 2004.gadā un 2008.gadā dzimušas meitenes.