Ziņas

Sabiedrība

Rankas pagastā mežā apmaldās vīrietis

Aizvadītajā diennaktī, no 31.jūlija plkst. 6.30 līdz 1.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divus uz glābšanas darbiem, par tiem informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Plkst. 12.59 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekuļu novada Liepas pagastu, kur uz lauka 1 m² platībā dega siena rullis. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 13.37.

Vakar vakarā plkst. 19.04 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur mežā apmaldījies vīrietis. Pēc gandrīz stundas ilgiem meklēšanas darbiem vīrietis sazinājās ar glābšanas dienestu, ka no meža izkļuvis pats saviem spēkiem.

Šobrīd sēņot un ogot mežos dodas arvien vairāk iedzīvotāju, taču nereti, lai no meža tiktu mājup, tiek aicināti palīgā arī ugunsdzēsēji glābēji. Pagājušajā gadā Latvijā tika izglābti 89 cilvēki, kuri apmaldījās mežā vai purvā un arī šogad jau bijuši vairāki gadījumi, kad tiek meklēti cilvēki, kuri iegājuši mežā un apmaldījušies. Visbiežāk ugunsdzēsēji glābēji, izmanto mobilo tālruni saziņai ar apmaldījušos cilvēku, kā arī autocisternas skaņas signālus, ar kuriem tiek norādīts pareizais virziens izejai no meža, un cilvēks tiek izglābts.

VUGD aicina – pirms doties uz mežu, informējiet savus piederīgos par to, kurā vietā plānojat sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānojat atgriezties. Ja iespējams, nedodieties mežā viens. Ģērbjoties domājiet ne tikai par to, kā pasargāt sevi no ērcēm, bet arī par to, lai glābējiem Jūs būtu pēc iespējas vieglāk ieraudzīt, tāpēc apģērbam un galvassegai izvēlieties spilgtas un košas krāsas. Pirms došanās mežā, pilnībā uzlādējiet sava mobilā tālruņa bateriju.

Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Atcerieties, ka jebkurš sīkums var palīdzēt glābējiem Jūs atrast!