Ziņas

Sabiedrība

“Rakšos” Ziemassvētku sajūtas

Īstas svētku emocijas. nĪstas svētku emocijas. Drabešu pagasta "Rakšos" Sniegbaltīte un Salatētiņš darbojas kopā ar saimniecības kamieļiem, lamiņām, alpakām un pārējiem dzīvniekiem.Foto: no albuma

Neskatoties uz to, ka ziemas iestāšanās Latvijā ir neparedzama lieta, Drabešu pagasta “Rakšu” saimnieki ir krietni pastrādājuši, lai savā saimniecībā uzburtu īstu Ziemassvētku atmosfēru.

Šajā laikā saimniecības kamieļi, lamiņas un alpakas nebaidās rotāties un sadarboties ar Sniegbaltīti un Salavecīti.
“Rakšu” pasākumu organizatore Elija Krauze “Druvai” norāda, ka ideja par šādas Ziemassvētku programmas izveidi radusies, atbildot uz klientu jautājumiem, vai Ziemassvētku laikā būs plānoti kādi pasākumi, kā arī skatoties citu kamieļu un lamu audzētāju aktivitātēs internetā.

vecitis rakshos1

“Šie divi faktori veiksmīgi viens otru papildināja, tā nu šogad uzbūrām īstu Ziemassvētku atmosfēru rūķu ciemā “Rakšos”. Rūķi ir mūsu čaklie darbinieki, kā arī viņu sabiedrotie – kamieļi un lamiņas. Svētku programma ir veidota, maksimāli visās aktivitātēs iesaistot dzīvniekus, kas saposti atbilstoši tematikai,” stāsta pasākumu organizatore un, vaicāta, vai Ziemassvētku vecītim nav jocīgi, ka ierasto zirdziņu nomaina kamielis, bilst: “Visā “Rakšu” vēsturē 2015. gads tiek uzskatīts par kulminācijas gadu, kad saimniecībā kamieļu skaits ir pieaudzis līdz 13, esam Baltijā lielākā kamieļu parka saimnieki. Tostarp tikai pie mums var redzēt gan divkupru, gan vienkupra kamieļus. Šis gads ir bijis īpašs arī ar to, ka kamieļu trenēšanā ir ieguldīts visnopietnākais darbs, un pirmais izaicinājums mums bija jau gada vidū, kad pieci kamieļi no “Rakšiem” aizgāja līdz Cēsu centram, lai piedalītos pilsētas svētku gājienā. Tas ir nepilnu septiņu kilometru attālumā,” saka E. Krauze un smaidot teic, ka Salatētiņam neesot nekādas pretenzijas pret kamieļiem un otrādi.

“Rakšu” pasākumu organizatore norāda, ka svētku sajūtas un pasākumi saimniecībā būs baudāmi visas Adventes un arī Ziemassvētku laikā.

“Esam cītīgi strādājuši, lai tagad uzņemtu viesus,” bilst E. Krauze.