Ziņas

Sabiedrība

Raganā atklāts šķiroto atkritumu nodošanas laukums

Šodien notika svinīga eko laukuma atklāšana Krimuldas novada Raganā “Dūmeņos”, kurā piedalījās Krimuldas novada pašvaldības un SIA “ZAAO” (ZAAO) pārstāvji, kā arī iedzīvotāji, kuri uz eko laukumu jau atnesa otrreizējai pārstrādei derīgu iepakojumu – dzērienu plastmasas pudeles, sadzīves ķīmijas iepakojumu, stikla pudeles, burkas, skārdenes, žurnālus u.c. materiālus.

Kā aģentūru LETA informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane, eko laukums iedzīvotājiem pieejams piecas dienas nedēļā. Tas atvērts pirmdienās, otrdienās no plkst.10 līdz 14, ceturtdienās un piektdienās no plkst.14 līdz 18, sestdienās no plkst.10 līdz 14. Eko laukumā no privātpersonām bez maksas tiek pieņemti tie atkritumu, kas ir derīgi otrreizējai pārstrādei – papīrs un kartons, dzērienu kartona iepakojums (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēve, pet dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums, pudeļu un burku stikls, logu stikls, sadzīves metāla priekšmeti, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī noteikti veidi sadzīvē radušies bīstamie atkritumi. Par nelielu samaksu eko laukumā privātpersonas var nodot arī nestandarta atkritumus – lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus. Nododot šķirojamo materiālu eko laukumā, ir iespēja sakrāt zīmogus eko laukuma atlaižu kartē un par katriem desmit zīmogiem saņemt 2,85 eiro atlaidi mājsaimniecības ikmēneša sadzīves atkritumu izvešanas rēķinam.

Atkritumu šķirošanas infrastruktūra tiek attīstīta, balstoties uz Ziemeļvidzemes reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu. Mērķis ir panākt, lai otrreizējai pārstrādei tiktu atgrieztas pēc iespējas vairāk izejvielu un iedzīvotāji varētu samazināt savus rēķinus par nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanu.

Šis ir jau deviņpadsmitais šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības teritorijā. Divi eko laukumi atrodas Cēsīs, divi Valmierā, pa vienam Rūjienā, Salacgrīvā, Jaunpiebalgā, Augšlīgatnē, Alojā, Mazsalacā, Strenčos un poligonā “Daibe”. Eko laukumi, kuros nodrošinātas arī biroja funkcijas, atrodas Balvos, Limbažos, Saulkrastos, Smiltenē un Valkā. ZAAO reģionālie biroji atrodas Valmierā un Cēsīs.

LETA