Ziņas

Sabiedrība

PVD Stalbes pagastā atrod 21 nobadinātu mājlopu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kādā saimniecībā Pārgaujas novada Stalbes pagastā izņēmis 21 liellopu, jo saimniecībā konstatēti dzīvnieku labturības prasību pārkāpumi un cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem.

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, pārbaude saimniecībā veikta pēc tam, kad PVD saņēma iedzīvotāju sūdzību par klaiņojošiem, novārgušiem liellopiem.

Pārbaudē PVD konstatēja, ka saimnieks nav nodrošinājis dzīvniekiem pienācīgu barošanu, dzirdināšanu un turēšanas apstākļus, tādēļ dzīvnieki ir novārguši un klaiņojuši pa tuvējo apkārtni, meklējot barību.

Daži dzīvnieki ilgstoši bijuši piesieti, tādēļ tie dzēruši no tuvējām, daļēji aizsalušām lāmām. Piesietajiem dzīvniekiem striķi bija ieauguši miesā, atstājot pūžņojošas un asiņojošas brūces, kas liecina par to, ka dzīvnieki ir ilgstoši bijuši pakļauti ciešanām.

Pēc pārbaudes PVD no saimniecības izņēmis 21 liellopu, vecumā no diviem mēnešiem līdz astoņiem gadiem. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par soda piemērošanu dzīvnieku īpašniekam.

Naudas sods, kuru var piemērot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ir no septiņiem līdz 350 eiro.