Ziņas

Sabiedrība

PVD atceļ cūku mēra karantīnu Alojas un Salacgrīvas novada pagastos

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atcēlis Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnu Alojas, Salacgrīvas un Daugavpils novada pagastos, kur augustā un septembrī vairākās saimniecībās tika konstatēs ĀCM, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Karantīna atcelta Alojas novada Staiceles pagastā, Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, kā arī Daugavpils novada Vecsalienas un Ambeļu pagastā.

PVD paziņojumā teikts, ka visi inficēto novietņu īpašnieki saskaņā ar noteiktajām prasībām ir pabeiguši fermu mazgāšanu un dezinfekciju, tāpat saskaņā ar normatīviem veikti cūku klīniskie un laboratoriskie izmeklējumi.

Atceļot karantīnu, tiek atļauts no pārējām pagasta novietnēm izvest cūkas un cūkgaļas produkciju.

Kā ziņots, ĀCM šovasar skāris 212 mājas cūkas Rēzeknes, Mazsalacas, Ainažu, Staiceles, Ambeļu un Vecsalienas pagastā. Savukārt mežacūku populācijā slimība konstatēta 723 dzīvniekiem 41 novada 126 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.