Ziņas

Sabiedrība

Putnu šāvējs Bērzainē

Foto: no albuma

“Kaimiņš no savas mājas otrā stāva loga mērķē uz putniem, kaķiem, citiem dzīvniekiem. Bail ziņot, pašai bail par sava suņa dzīvību,” tā atzīst cēsniece, kas dzīvo Ziemeļu ielas apkaimē un vēlējās palikt anonīma. Mazliet tālāk atrasts jau otrs putns, kuram konstatēta šauta brūce no pneimatiskā ieroča jeb tautā dēvētās “gaisenes”.

Iesniegums, ka Cēsīs, Paegļu ielas apkaimē, ar, iespējams, pneimatisko ieroci sašauts putns (balodis), Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirknī saņemts 21.augustā, apstiprināja Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Rūta Smilga. Saistībā ar minēto notikumu ir uzsākta resoriskā pārbaude un notiek apstākļu un vainīgās personas skaidrošana.

Sašauto balto balodi iedzīvotājiem izdevās glābt, putnu nogādāja pie veterinārārstes Baibas Priednieces Priekuļos, kura allaž gatava sniegt palīdzību arī savvaļas dzīvniekiem. Pirmais sašautais putns, kuru atraduši iedzīvotāji, bet pārāk vēlu, bijis jauns krauklis. Lielais, skaistais putns jau bija miris.

Valsts policija atgādina, ka kriminālatbildība par šāda veida pārkāpumu paredzēta Krimināl­likuma 230.pantā “Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku un dzīvnieku spīdzināšana”, savukārt, ja notikušais tiek kvalificēts kā administratīvais pārkāpums, atbildība paredzēta Dzīvnieku aizsardzības likuma 59.pantā “Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku”. Atbildība tiek noteikta atkarībā no sekām, kas ir iestājušās vainīgās personas pretlikumīgās rīcības rezultātā.

Šī nav vienīgā ziņa par to, ka Cēsīs, iespējams, ar pneimatisko ieroci tiek šauts uz dzīvniekiem. Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts pastāstīja, ka redzeslokā ir cits gadījums citā pilsētas apkaimē. “Druva” aicina ikvienu, kas redz cietsirdīgu izturēšanos pret savvaļas vai mājdzīvniekiem, par to ziņot tiesībsargājošajām institūcijām. “Tādas darbības ir nepieņemamas, cietsirdīgas un sodāmas. Lai arī pierādījumu patlaban nav, ir aizdomas par konkrētu personu, kura šo rīcību veic, un ir skaidrs, ka policija ar laiku atradīs veidu, kā šim cilvēkam piemērot sodu,” saka iedzīvotāja, kas glāba sašauto balodi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *