Ziņas

Izklaide

Pūtēju orķestru konkursos Cēsīs vērtēs Latvijas un ārvalstu dalībniekus

No 28.marta līdz 29.martam Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks trešais starptautiskais pūtēju orķestru konkurss “Baltic open” un septītais Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā būs iespēja dzirdēt 40 Latvijas un ārvalstu pūtēju orķestru sniegumu.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika, jau trešo reizi pirmās visaugstākās grūtības pakāpes grupā un otrās augstākās grūtības pakāpes grupā notiks starptautiskais konkurss “Baltic open”, kurā bez Latvijas orķestriem piedalīsies arī jauniešu pūtēju orķestris ''Jistebnik'' (Čehija), Tallinas Tehnoloģiju universitātes (Igaunija) un Šauļu Dainu mūzikas skolas (Lietuva) orķestri.

Sestdien, 28.martā, no plkst.10 spēlēs zemākās (ceturtās un piektās) grūtības pakāpes orķestri no Siguldas pagasta un Dikļiem, kā arī orķestri “Salaspils”, “Dekšāres”, “Vikords”, “Auce”, “Kazdanga” un “Pociems”.

No plkst.13 muzicēs trešās – vidējās grūtības – pakāpes orķestri “Bauska”, “Cēsis”, “Dobele”, “Tukums”, “Skaistkalne”, “Ugāle”, “Saldus”, “Ventspils”, “Lemisele”, “Signāls”, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas, Gulbenes Mūzikas skolas, Gulbenes kultūras centra, Strenču novada un Inčukalna novada, kā arī Ozolnieku novada orķestris “Zelmeri Pro”.

Svētdien, 29.martā, plkst.10.30 konkurss turpināsies ar otrās – augstākās grūtības – pakāpes grupas orķestru jauniešu pūtēju orķestra ''Jistebnik'' (Čehija), “Balvi”, “Tālavas taurētājs”, “Horizonts”, Madonas, Talsu, Šauļu Dainu mūzikas skolas un Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestru piedalīšanos.

No plkst.14 spēlēs pirmās – visaugstākās grūtības – pakāpes grupas orķestri: jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestris “SPO”, “Fanfara”, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Latvijas Universitātes un Tallinas Tehnoloģiju universitātes pūtēju orķestri. Trešo starptautisko pūtēju orķestru konkursu “Baltic open” un septīto Latvijas pūtēju orķestru konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Klausīties konkursus aicināts ikviens interesents. Ieeja bez maksas.

LETA