Ziņas

Sabiedrība

Pūtēju orķestris “Cēsis” koncertējis Cēsu sadraudzības pilsētā Rokiškos

Foto: no albuma

Aizvadītajā sestdienā, 19.novembrī, Cēsu sadraudzības pilsētā Rokiškos (Lietuva) Latvijas proklamēšanas 98.gadadienai veltītajā koncertā piedalījās pūtēju orķestris “Cēsis” (diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils) ar saviem draugiem – popgrupu “Hey” Inas Aizgales vadībā, Raunas jauniešu deju kopu “Trejdeviņi” Ilonas Klinces vadībā, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņiem Audaru Kārli Klintu (eifonijs) un Mārtiņu Smiltiņu (tuba), kā arī viesiem no Lietuvas – Rokišku mūzikas skolas klarnetes skolotāju Karoli Pratkus (klarnete) un tās pašas skolas audzēkni Simas Pčiolinas (flauta) un jauno Lietuvas nacionālā instrumenta – birbīne mūziķi Tomasu Aleknavuičiusu.

Rokišku kultūras centra telpās tika atklāta arī Cēsu pilsētas Mākslas skolas, Cēsu bērnu un jauniešu centra audzēkņu radošo darbu un Cēsu jauniešu domes fotogrāfiju izstāde. Tā būs apskatāma līdz 1.decembrim.


Pūtēju orķestra “Cēsis” diriģents Jānis Puriņš pastāstīja, ka pūtēju orķestris “Cēsis” ar koncertu Rokiškos turpināja pirms diviem gadiem iesākto tradīciju – svinēt Latvijas dzimšanas dienu pie draugiem, kopīgi veidojot krāšņu koncerta programmu. 2014.gada 17.novembrī koncerts kopā ar Vīlandes (Igaunija) mūzikas skolas jaunajiem mūziķiem notika Vīlandes koncertzālē Eesti Pärimusmuusika, savukārt pērn februārī notika koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kad Igaunija svinēja savu dzimšanas dienu.

Rokiškos koncertu un izstādi apmeklēja un apsveikuma runas teica Rokišku pilsētas mērs Antanas Vagonis, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lietuvas Republikā Einars Semanis. Koncertā skanēja latviešu un lietuviešu komponistu mūzika un tautas dziesmu apdares. Programmā Andreja Jurjāna, Gunāra Ordelovska, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Andra Riekstiņa un lietuviešu komponistu Vaclova Paketūra, Vitauta Jozepaiša un Kazis Daugela skaņdarbi.

Pēc aizvadītā koncerta dzimusi iecere turpināt tradīciju, atzīmējot visu trīs Baltijas valstu dzimšanas dienas krāšņā koncertā Cēsīs 2018.gada februārī.