Ziņas

Sports

Pusfināla sērijā neizšķirts

Aizvadītas divas pirmās pusfināla spēles Latvijas virslīgas vīriešu florbola čempionātā. „Cēsu alus/ Lekrings” savā laukumā uzņēma „Rubeni”, ko regulārajā sezonā tā arī nebija izdevies uzvarēt.

Spēles sākums laukuma saimniekiem nebija labvēlīgs. Viesi atklāja rezultātu, mājnieki panāca izlīdzinājumu, bet, pārtraukumā ejot, cēsnieki atkal zaudētājos 1:2.

Toties otrajā trešdaļā viss kardināli mainījās, laukumā dominēja „Cēsu alus/ Lekrings”, gūstot sešus vārtus, ielaižot tikai vienus. Rezultāts jau 7:3, un iznākums bija skaidrs. Pēdējās 20 minūtēs komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, un spēle noslēdzās 8:4 Cēsu florbolistu labā.

Divus vārtus guva Gints Bērtulis, pa vienam – Toms Rīsmanis, Mārtiņš Rajeckis, Jānis Rajeckis, Jānis Melderis, Kaspars Bernāts, Toms Šmits.

Otrajā spēlē pirmā trešdaļa aizritēja pēc identiska

pirmās dienas scenārija un noslēdzās 2:1 „Rubenes” labā. Taču šoreiz otrajā „Cēsu alus/ Lekrings” nespēja pārņemt iniciatīvu, lai gan iespējas bija, mūsējie uzbruka vairāk, taču teicami darbojās pretinieku vārtsargs, vēl pāris reižu bumbiņa trāpīja pa vārtu stabu. Lai arī cēsnieki uzbruka vairāk, rubenieši prasmīgi aizstāvējās un savos uzbrukumos izmantoja iespējas, kas nepadevās mājniekiem. Pēc otrās trešdaļas 3:2 viesu labā, trešās trešdaļas sākumā jau 5:2, bet, fināla sirēnai skanot, 6:3, līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām neizšķirts 1:1.

Vārtus guva: Emīls Dzalbs, Jānis Rajeckis, Artūrs Jurševskis.

“Cēsu alus/ Lekrings” treneris Artis Malkavs stāsta, ka pirmā spēle aizritējusi un noslēgusies pēc viņu izstrādātā scenārija: “Otrajā spēlē mēģinājām vēl labot kādas kļūdas, bet laikam

jau koncentrēšanās pēc uzvaras pirmajā spēlē nedaudz bija zudusi. Tribīnes šoreiz bija trokšņainākas, viesiem lielāks atbalsts, saspringums bija visā hallē, tas spēlētājiem varbūt nedaudz

“iedeva pa nerviem”. Tie daudzie trāpījumi pa vārtu stabiem laikam nozīmē, ka nebija maksimāla pārliecība. Veiksmīga diena bija arī pretinieku vārtsargam. Taču bija skaidrs, ka pusfināls nevar būt viegls, tāpēc būs jāpacīnās.”

Ja ceturtdaļfināla sākumā komanda nebija sajutusi izslēgšanas spēļu garšu, tagad komanda ir uz pareizā viļņa, vienīgi, kā norāda treneris, varbūt vēl nav atgūta labākā fiziskā forma. Nedaudz viņš atzīst arī savu vainu zaudējumā: “Varbūt neatgādināju spēlētājiem par galvenajiem uzdevumiem laukumā, vēlreiz nenorādīju uz pretinieku galvenajiem ieročiem, kāpēc viņi uzvar. Bija epizodes, kur varēju izdarīt citus pagriezienus, jo atceros, ka kādreiz jau esmu kāpis uz tiem pašiem grābekļiem. Ir skaidrs, ka varam labāk un veiksmīgāk. Domāju, ka tiksim galā, jo jau pirms sērijas

teicu, ja no Cēsīm brauksim ar 1:1, viss būs kārtībā.”

Nākamās divas spēles Rubenē, bet ir skaidrs, ka vismaz viena spēle vēl būs arī Cēsīs. Atgādināsim, ka arī ceturtdaļfinālā cēsnieki pirmo spēli savā laukumā uzvarēja, otro zaudēja, bet tad izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas. Vai vēsture atkārtosies, redzēsim tuvākajās nedēļās.

Arī otrajā pārī, kur spēlē „Mogo – RTU/ Rockets” un „Lielvārde”, sērijā rezultāts 1:1 (6:3; 7:10).

Jānis Gabrāns