Ziņas

Sabiedrība

Puķes vēsta pavasari

Ziedi rada noskaņu. Līdz ziedēs daba, vēl jāgaida, taču pavasarīgo noskaņu var pasteidzināt, ieliekot vāzē pavasara ziedus, uz palodzes vai galdiņa noliekot ziedošu puķu podiņu.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Aizvien vairāk redzama gaisma, gaisā jau daždien sajūtams pavasaris. To gribas ienest arī telpās. Arī ziemā veikalos ir ziedu bagātība. Vislielākais pieprasījums pēc ziediem, protams, ir svētku reizēs.

“Kā februāris klāt, tā daudziem mājās un arī darba vietās gribas kādu krāsainu puķi. Visvairāk pērk podiņus, kuros zied prīmulas, alpu vijolītes, hiacintes. Telpās gribas arī pavasara smaržu, to var dot tik pierastās narcises, tulpes,” pastāsta ziedu salona “Lauma” pārdevēja Dzintra Lavrentjeva un piebilst, ka iecienītas ir arī ziedu kompozīcijas, kur podiņā zied divas vai trīs dažādas puķes.

“Laumas” saimniece Lauma Baseviča atzīst, ka puķu piedāvājums Cēsīs ir ļoti plašs, ir gan vietējo audzētāju, gan ievestie ziedi. “Kādreiz Latvijā bija daudz puķu audzētāju, tagad mūsu audzētie ziedi nespēj konkurēt ar ievestajiem, kas ir daudz lētāki. Svarīgi, ka ieved kvalitatīvus ziedus,” pārdomās dalās L.Baseviča, bet D. Lavrentjeva piebilst, ka arī ziediem mode mainās, aizvien ienāk jaunas šķirnes. “Tādu rožu, kādas bija pirms pāris gadiem, vairs nav. Rozes sev reti kad pērk, parasti, lai kādu iepriecinātu. Ziedu karaliene visos laikos ir karaliene,” teic Dzintra un uzsver, ka puķu bagātība ir tik liela, ka katram ir, ko izvēlēties.

Liepas pagastā ir divi ziedu vei­kali. Saimnieces atzina, ka vienmēr ir ziedi un smaržo pavasaris. “Pavasaris saistās ar hi­acin­tēm, narcisēm, tulpēm,” saka “Mag­nolia IK” saimniece Inga Kiršina un uzsver, ka ikdienā cilvēki bez ziediem iztikt nevar un ar tiem mājās agrāk var ienest pavasari. Vakar veikalā pircēju vidū bija daudz jauniešu. “Puiši visbiežāk pirka pa vienai rozei, dažs arī vairākas,” atklāj Inga.

Ziedu veikalā “Hortenzija” Augšlīgatnē saimniece Iluta Broka vērtē, ka cilvēki ļoti grib pasteidzināt pavasari. “Jau janvāra beigās daudzi pirka prīmulas, hiacintes, nevis acālijas vai ciklamenas, lai mājās vai darba kabinetā noliktu uz galda pavasara puķes. Iecienītas ir arī kompozīcijas, kurās podiņā aug hi­acintes un prīmulas,” pastāsta Iluta Broka un piebilst, ka līgatnieši labprāt pērk arī amariļļus podiņā un tad gaida, kad katrs zvans uzziedēs.